X
سامانه های سازمانی
جمعه 05 شهريور 1395  |  ثبت نام  | ورود به سايت
30

اطلاعیه ثبت نام عمره 93-1392

ارسال توسط علی محتشمی در تاریخ 30 آبان 1392 00:00Article Rating
( گروه: عمره مفرده )
اطلاعیه ثبت نام عمره 93-1392

 

 اطلاعيه مديريت حج و زيارت استان مرکزی

در خصوص نحوه تشرف متقاضيان سفر زيارتي عمره مفرده

مديريت حج و زيارت استان مرکزی با استعانت از درگاه خداوند متعال، به استحضار شهروندان ارجمند استان مي رساند: اعزام متقاضيان داراي اولويت تشرف در دو مرحله به شرح ذیل اعلام و آغاز میگردد.

مرحله اول:گروههای اعزامی از نیمه دوم ماه صفر از 1/10/1392 لغایت دهه سوم جمادی الاول تا 7/1/1393.

مرحله دوم: گروههای اعزامی در دهه سوم جمادی الاول 8/1/1393 لغایت دهه سوم شعبان 6/4/1393.

توجه : اعلام جزئیات گروه های مرحله دوم،  به همراه ضوابط و شرایط ثبت نام مربوطه در بهمن ماه سال جاری برابر اطلاعیه های مربوطه اعلام خواهد شد

فهرست دفاتر مجاز زیارتی و نيز شرايط مشمولين ثبت نام وتشرف مرحله اول  عمره93-1392 متعاقبا در همین سایت قابل دسترس بوده و زائرين محترم واجد شرايط تشرف مي توانند با توجه و رعايت  دقيق به کليه نکات قيد شده، برنامه ريزي و اقدام فرمايند .

تذكر مهم: اعزام پذيرش شدگان محترم منوط به صدور بموقع رواديد (ويزا) توسط سفارت عربستان در ايران مي باشد و درصورت  بروز هرگونه موارد پيش بيني  نشده، تأخير و يا عدم تائید وانجام پرواز در زمان و مقصد مقرر مسئوليتي متوجه مديريت حج و زيارت استان نمي باشد

الف) مشمولين تشرف مرحله اول:

1-  دارندگان اولویت های 1 تا300 بانک ملت که در ثبت‌نام عمومی سال 1387 شرکت نموده و کارت ثبت‌نامی معتبر در دست دارند.

2-  آن‌دسته از دارندگان قبوض قدیمی بانک ملی ثبت‌نامی تا 5/1/86 که برابر اطلاعیه‌ها و فراخوان سازمان نسبت به تبدیل قبوض خود به سپرده‌گذاری جدید قبلاً اقدام نموده و اینک کارت ثبت‌نامی جدید در دست دارند.

لازم به توضیح است که به دارندگان  قبوض قدیمی بانک ملی (تا تاریخ 5/1/1386)که تاکنون برای تبدیل قبوض خود به ثبت نام جدید اقدام ننموده‌اند تأکید می‌گردد از تاریخ 2/9/1392 به مدت سه ماه فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به شعب بانک ملی ایران نسبت به تبدیل قبوض خود اقدام نمایند؛ بدیهی است امکان ثبت‌نام در گروه‌های عمره قبل از تبدیل وجود نخواهد داشت.

تذکر مهم : به کلیه مشمولین تشرف درعمره جاری(بند 1 و 2) که حداقل طی دو سال اخیر برای تشرف فراخوان و مشرف نگردیدند، تأکید و توصیه جدی می‌گردد در سال جاری برای تشرف به گروه‌های اعلامی مراجعه و اقدام به ثبت‌نام نمایند. بدیهی است درصورت عدم مراجعه، سازمان برابر مندرجات پشت کارت ثبت‌نامی برای آنان در آینده تصمیم‌گیری خواهد نمود.

آن دسته از افرادیکه در سالهای قبل وفق ضوابط اقدام به ثبت‌نام نزد دفاتر مجاز زیارتی مجاز نموده ولی به علتی مشرف‌نشده‌اند‌و‌بستانکارمی باشند قبل از مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی در روز ثبت‌نام حتماً نسبت به اخذ تأییدیه از دفاتر حج و زیارت در استان اقدام و با مراجعه به شعب بانک مربوطه قبض خود را پایدار نمایند.

ب) نحوه پذيرش و ثبت نام:

الف- ذخيره جا (رزرو اولیه): در ابتدا متقاضي واجدالشرايط با مراجعه به يکي از دفاتر مجاز زیارتی در سطح استان و با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب و ذخيره جا  در يکي از گروههاي اعزامي اقدام نموده و درانتهای برگه انجام رزرو جای اوليه را حاوي مشخصات گروه پروازي مربوطه، به همراه نام و نشاني دفاتر مجاز زیارتی عامل (مقصد) و کد پيگيري دريافت نمايد.

توجه 1: هر يک از دفاتر مجاز زیارتی پس از انجام ثبت نام اوليه براي زائر (انفرادي يا گروهي ) مي بايست برگه انجام رزرواسيون به زائران تحويل نمايد .

توجه 2:هر يک از زائران مي بايست با مطالعه دقيق مفاد و مندرجات اين برگه در زمان و مهلت مقرر به دفاتر مجاز زیارتی مبدأ براي قطعي نمودن ثبت نام خود و دريافت برگه واريز هزينه سفر اقدام نمايند .

تذکر مهم: از آنجائيکه ثبت نام اوليه (رزرو جا)از طريق کليه دفاتر مجاز زیارتی سطح استان بصورت همزمان اجرا خواهد شد از اين رو این دفاتر مجاز به دريافت مدارک بدون درج اطلاعات در سيستم و قبل از شروع ثبت نام نمي‌باشد .

ب- ثبت نام قطعي: هر يک از متقاضيان در مدت زمان تعيين شده در برگه رزرو جا می‌بایست با ارائه اصل و رونوشت مدارک مورد نياز و اشاره شده  جهت انجام ثبت نام قطعي به دفتر مجاز زیارتی عامل

(کارگزار مقصد) مراجعه و نسبت به دريافت قبض هزينه مابه التفاوت سفر و واريز آن اقدام نمايد. بديهي است در صورت عدم مراجعه متقاضي در مهلت تعیین شده، ثبت نام اوليه وي به صورت خودکار از سامانه ثبت نام حذف و زائر مي بايست جهت ثبت نام مجدد مراحل رزور جا را طي نمايد.

مدارک مورد نياز ثبت نام در دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي(مبدأ) جهت رزرواسيون:

1- اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

3-اصل و تصوير کارت ملي و يا شماره ملي

مدارک مورد نياز ثبت نام در دفاتر مجاز زیارتی عامل(مقصد) جهت ثبت نام قطعي:

1-  برگه رزرو جای اولیه دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي

2- اصل و تصوير کارت سپرده گذاري بانک ملي يا بانک ملت

3-ارائه مدرک زوجیت (شناسنامه یا عقد نامه) برای افرادی که با همسرشان در گروه ثبت نام مینمایند

4-اصل کارت و يا شماره ملي وکپي آن

5-داشتن گذرنامه معتبر با حداقل 7 ماه اعتبار از تاريخ پرواز؛ ضمناً ارائه اصل آن تنها برای پروازهای 1/10/92 لغایت 10/11/93 الزامیست.

6- یک قعطه عکس 4*6 رنگي مشابه با عکس گذرنامه

7- یک قطعه عکس 4*3 رنگی

تذکر مهم : متقاضيان محترم باتوجه به مفاد جدول شماره دو (هزينه سفر، مقصد و تاريخ پرواز) مي توانند به هريک از دفاتر مجاز زیارتی قيد شده در جدول شماره يک مراجعه و نسبت به ثبت نام اوليه (ذخيره جا) اقدام نمايند.

توجه : ترتيب قرار گرفتن اطلاعات در رديفهاي جدول شماره 1 و 2  هيچ ارتباطي با يکديگر ندارند.

توجه1: متقاضيان محترم مي بايست قبل از واريز هزينه تشرف نسبت به صحت مشخصات خود در قبض واريز هزينه سفر اطمينان حاصل نموده و در صورت هرگونه مغايرت حتماً نسبت به اصلاح آن توسط کارگزار مقصد اقدام نمايند.

توجه2:  منظور از دفاتر مجاز زیارتی مقدماتي (مبدأ)، دفتر يا شرکت زيارتي است که عمل ذخيره جا (رزرو) را انجام داده و دفاتر مجاز زیارتی عامل (مقصد) دفتر يا شرکتي است که مسئوليت عمليات ثبت نام قطعي، آموزش زائر و اعزام را بر عهده خواهد داشت.

 

ج) زمان پذيرش و ثبت نام :

 انشاءا... ثبت نام مرحله اول همزمان ازساعت 8 صبح (با رعايت نوبت) روز پنجشنبه مورخ 07/09/1392 آغاز خواهد شد و تا تکميل ظرفيت هريک از کاروانها حداکثر تا ساعت 16  روز  چهارشنبه  13/9/1392 بمدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

توجه : در صورت عدم تکميل ظرفيت گروههاي اعلامي بعد از تاريخ فوق نحوه و چگونگي دعوت از اولويت 300 به بعد از طريق جرائد، رسانه های استانی و این سایت به اطلاع عموم خواهد رسيد.

د) توضيحات مهم :

1- مبلغ هزينه سفر با توجه به تاريخ تشرف، شرايط محل اسكان و مقصد پرواز ( جده مدينه ) متفاوت مي‌باشد .

2- عدم ارائه هر يك از مدارك لازم هنگام ثبت نام و عدم پرداخت مابه التفاوت هزينه هاي سفر و ارائه فيش بانكي تأييد شده به منزله انصراف از سفر تلقي شده و دفاتر زیارتی، مجاز به جايگزيني افراد جديد با هماهنگی مديريت حج و زیارت استان خواهند بود.

3- تکمیل، تنظیم وتحویل قرارداد مربوطه بين متقاضي و كارگزار الزامی است وزائرین  می بایست پس از ثبت نام قطعی نسبت به دریافت، مطالعه ورعایت دقیق مفاد آن اقدام فرمایند.

4- هزینه های سفر مشمولین تشرف که بخش اصلی آن شامل هزینه ارزی و ریالی سفر و بلیت هواپیمایی و بخش دیگری از آن که شامل هزینه جلسات آموزشی، هزینه های اداری کارگزاران، مدیر و معاون راهنما می‌باشد طی قبض مابه‌التفاوت توسط متقاضی در بانک عامل مربوطه قابل واریز خواهد بود که بر اساس ظرفیت هرگروه/ ایستگاه پروازی/ مقصد/ گروه قیمتی تعیین گردیده که میبایست این جدول در محل ثبت‌نام کارگزار نصب و قابل رویت باشد. ضمناً دفتر زیارتی مجاز به دریافت هیچ گونه وجه نقدی تحت هر عنوانی بابت ثبت‌نام نمی‌باشد.

5- تشرف معتمرين با گذرنامه عادي (بين المللي) خواهد بود .

6- دريافت گذرنامه، پرداخت عوارض خروج و واکسيناسيون به عهده متقاضي است.

7- به غير از همسر صاحب گذرنامه، براي ساير افراد خانواده (فرزندان ذكور و اناث) كه زمان پرواز 17 سال تمام داشته باشند، ارائه گذرنامه انفرادي ضروري است.

8- عكس فرزندان زير 2 سال كه به همراه والدين خود نام نويسي مي‌شوند نیز بايد در گذرنامه الصاق شده باشد.

9- خروج از كشور مشمولين وظيفه عمومي و پرسنل نيروهاي مسلح تابع مقررات مربوطه مي باشد و پذیرش آنان درپروازهای از 1/10/92 حداقل تا 10/11/92، منوط به ارائه گذرنامه معتبر و داشتن اجازه خروج از كشور خواهد بود .

10- مسئوليت ممنوع الخروج بودن (تشابه اسمي ، بدهي مالياتي و . . . )  برعهده شخص زائر خواهد بود.

11- منظور از كارگزار، دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي ذكر شده در اين اطلاعيه مي باشد ( فهرست اسامی ومشخصات ذکر شده در جدول شماره یک می باشد )

12- ثبت نام فقط در روز و ساعت اعلام شده با حضور ناظرين اين مديريت صورت خواهد گرفت. بدیهی است قبل از زمان اعلام شده، كارگزاران، مجاز به پذيرش متقاضيان به هيچ وجه تحت عناوين رزرو، ليست انتظار و .... نمی‌باشند.

13- اعزام متقاضيان محترم از طريق دفاتر و شركتهاي خدمات زيارتي مجاز اعلام شده در اين اطلاعيه (جدول شماره یک) خواهد بود . لذا هرگونه ثبت نام در غير از دفاتر و شركتهاي مذكور فاقد اعتبار بوده و مديريت حج و زيارت در قبال اينگونه متقاضيان هيچگونه مسئوليتي نداشته و با افراد و شركتهاي غير مجاز كه اقدام به ثبت نام نمايند، برخورد قانوني صورت خواهد گرفت .

14- متقاضيان گرامي مي توانند فقط براي خود و همراهان درجه اول(همسر،فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) ثبت نام كنند و هر يك از منسوبين ديگر ايشان بايد شخصاً جهت ثبت نام حضور يافته و با رعايت نوبت و شرايط لازم نامنويسي نمايند .

15- گروه‌بندي هتلهاي محل استقرار زائرين در مكه مكرمه و مدينه منوره با استاندارد هاي رايج بين المللي منطبق نبوده و بر اساس امكانات موجود در كشور عربستان تنظيم شده است .

16- مدت سفر بسته به زمان اعزام از مقصد متناسب با گروه انتخابی و زمانبندی رفت وبرگشت  از ایستگاه مربوطه 12 ساعت کاهش یا افزایش میتواند داشته باشد.

« مدیریت حج و زيارت استان مرکزی »

تعداد امتیازات: (27) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (10682)
گروه خبر: عمره مفرده
کد خبر: 43
  • اطلاعیه ثبت نام عمره 93-1392

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# سعيد (سه شنبه 05 آذر 1392 08:25 ق.ظ)
با سلام شايسته بود اطلاعيه مربوط به ثبت نام عمره مورخه 5/9/92 در سايت قابل دسترسي بود
2
# محتشمی (مدیر سایت) (سه شنبه 05 آذر 1392 01:58 ب.ظ)
با سلام حضور شما دوست گرامی
ثبت نام عمره در تاریخ 7/9/92 شروع میشود و عینا همان اطلاعیه ایست که امروز (سه شنبه مورخ 5/9/92) از طریق روزنامه نوید استان مرکزی چاپ گردیده و هیچ اطلاعیه ی دیگری در مورد عمره مفرده سال 93-92 جهت در اختیار قرار دادن حضور شما سروران گرامی تا این لحظه وجود ندارد.
3
# ترابی (پنج شنبه 14 آذر 1392 03:36 ب.ظ)
خسته نباشید فرزندان را تا چند سالگی میتوان با خود برد و زیئ 4سال چقدر هزینه دارد با تشکر جواب دهید
4
# محتشمی (مدیر سایت) (شنبه 16 آذر 1392 12:02 ب.ظ)
جناب آقا/خانم ترابی، سلام
فرزندان متولد 1/1/85 به بعد که فاقد سند می باشند، می توانند از سهمیه تبعیت والدین استفاده نمایند. برای کودکان بالای 2 سال نیز حدودا 70% قیمت کامل باید پرداخت شود که توسط رایانه بطور دقیق در زمان ثبت نام محاسبه شده و فیش صادر می گردد.
5
# جواد آب روش (شنبه 16 آذر 1392 11:44 ب.ظ)
با عرض سلام خواهشمند است مقرر فرمائيد چگونه مي توانيم از قبوض خود آگاه شويم كه چه سالي مشرف خواهيم گشت

شماره قبض ٢٤٨٦٧٣٤
کد ٢٤٨٦٧٣٤٦٩٣١٦٩٨٥٢٧
محمد ابروش ١٠ ١١ ١٣٢٦ ش ش ٥٢
کد ملی ٠٩١٩٦٨٢٤١٣
صدور قبض ٩ ٥ ٨٦ مشهد
با تشكر لطفا راهنمايي بفرمائيد
6
# محتشمی (مدیر سایت) (يکشنبه 17 آذر 1392 09:05 ق.ظ)
جناب آقای آب روش، سلام
1- برای اطلاع از اولویت بر حسب اینکه در کدام یک از بانکهای ملت یا ملی ثبت نام نموده اید، به سایت مربوط به آن بانک (که در صفحه اصلی همین سایت آمده است) مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را وارد مینمایید تا شماره اولویت شما مشخص شود.
2- الف) هر ساله مشخص میگردد که در آن سال چه تعداد زائر به عمره مفرده اعزام خواهند شد که حدودا سالانه 750000 نفر (بصورت کاملا تقریبی و بسته به شرایط قرارداد همان سال) به عمره مفرده اعزام خواهند شد
ب) در آخرین ودیعه گذاری عمره تعداد حدودا 6.3 میلیون متقاضی ودیعه گذاری نمودند
ج) این متقاضیان از اولویت 301 تا 600 قرعه کشی شدند
د) یعنی تقریبا هر اولویت= 6300000/300 = 21000 نفر
هـ) بنابراین بصورت حدودی سالانه تعداد 750000/21000 = 35 اولویت اعلام خواهند شد. البته با توجه به عدم تشرف تعداد زیادی از زائرین دارای اولویت در هر سال، این تعداد معمولا حدود 40 اولویت در سال می باشد.
3- با توجه به جمیع این موارد شما بصورت حدودی میتوانید زمان تشرف خود را معین نمایید
7
# حسن مختارپور (يکشنبه 01 دی 1392 05:53 ب.ظ)
لطفا اگه میشه بگید موقع ثبت نام جدید چه زمانی هستش من دو ساله ازدواج کردم خیلی دوست دارم ثبت نام کنم ولطف کنید بگید ایا برای زوجهای جوان گزینه ای هستش که بتونند ثبت نام کنند
8
# محتشمی (مدیر سایت) (يکشنبه 08 دی 1392 07:56 ق.ظ)
جناب آقای مختارپور، سلام
دقیقا منظور شما را از ثبت نام متوجه نشدم، هر اعزام عمره بصورت عادی مستلزم انجام دو مرحله اصلی است:
1- ودیعه گذاری در بانک و شرکت در قرعه کشی (که با توجه به تعداد متقاضیان دوره های قبل این امر تا چند سال آینده صورت نخواهد پذیرفت)
2- ثبت نام در کاروانها برای افرادی که در قرعه کشی دارای اولویت تشرف می شوند.
در این بین تعداد بسیار محدودی هم سهمیه از جمله سهمیه زوجهای جوان وجود دارد (برخی از سالها چنین سهمیه هایی وجود ندارد) که اگر شرایط داشته باشید می توانید از آنها استفاده نمایید (که برای شخص شما نیز با توجه به گذشت دو سال از زمان عقد این امکان وجود ندارد)
9
# افسانه (يکشنبه 22 دی 1392 11:52 ق.ظ)
يه شماره تلفن بزنيد تو اين سايتتون اخه
10
# آزاده (سه شنبه 24 دی 1392 04:29 ب.ظ)
سلام من خيلي دوست دارم به حج برم اين يكي از آرزوهامه ولي متاسفانه پول زيادي براي ثبت نام ندارم پدرم آرزوش بود به اين سفر بره هميشه ميگفت ميخوام برم ببينم اون طرف دنيا چه خبره ولي مريض شد و به آرزوش نرسيد من دوست دارم برم به جاي پدرم ولي پولي ندارم كمكم كنيد


باتشكر
11
# محتشمی (مدیر سایت) (چهارشنبه 02 بهمن 1392 09:28 ق.ظ)
خانم افسانه، سلام
اگر منظور شما شماره تلفنهای اداره هست که به راحتی در لینک "درباره ما" که در منوی بالای سایت قراردارد می توانید مشاهده نمایید. http://markazi.haj.ir/Default.aspx?tabid=86
لیست دفاتر هم به همراه نشانی و شماره تلفن در خبر قبلی موجود است

خانم آزاده، سلام
استطاعت مالی یکی از الزامات وجوب حج است. انشاءا.. به این استطاعت برسید.
12
# الهام نادری (پنج شنبه 03 بهمن 1392 01:58 ق.ظ)
آیا افراد بالای 70 سال پس از ثبت نام باید در نوبت بمانند؟ لطفا پاسخ دهید متشکرم
13
# محتشمی (مدیر سایت) (يکشنبه 06 بهمن 1392 09:21 ق.ظ)
سرکارم خانم نادری، سلام
متولدین 1313 و ما قبل (80 سال با بالا) که دارای فیش ثبت نامی بوده ولی اولویت تشرفشان اعلام نگردیده است می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه و فیش ثبت نامی، به حج و زیارت استان مراجعه نمایند، تا انشاء ا.. خارج از نوبت اعزام گردند.
14
# سجاد الهایی (جمعه 11 بهمن 1392 06:10 ب.ظ)
سلام

ثبت نام عمره مفرده برای اهواز چه تاریخی اغاز می شود؟

15
# لیلی (پنج شنبه 01 اسفند 1392 02:54 ب.ظ)
سلام برای بچه زیر دو سال برای رفتن با مادر چقدر بایدهزینه کرد ؟
16
# سهیلا (يکشنبه 31 فروردین 1393 09:04 ب.ظ)
با سلام در اطلاعیه مهلت ثبت نام شش ماهه آخر ازدواج های نود و یک و شش ماه اول سال نود و دو ذکر نشد است لطفاً آخرین مهلت را اعلام کنید
17
# محتشمی (مدیر سایت) (دوشنبه 01 اردیبهشت 1393 09:51 ق.ظ)
سرکار خانم سهیلا، سلام
تمامی سهمیه ها از جمله سهمیه ازدواج در اطلاعیه های سازمان درج نمیشوند. زیرا این سهمیه ها در صورت وجود چند هفته بعد از اطلاعیه ثبت نام و بصورت بخشنامه در اختیار حج و زیارت استان ها قرار می گیرد.
با توجه به تکمیل ظرفیتهای عمره امسال (1435 هجری قمری)، انشاء ا.. منتظر اطلاعیه ها و بخشنامه های عمره بعدی (1436 ه.ق) در اواخر آبان ماه باشید.
18
# لیلا (جمعه 30 خرداد 1393 02:03 ق.ظ)
باسلام ایاخانم های باردار هم میتونن حج عمره برن؟
19
# مهسا (شنبه 31 خرداد 1393 12:09 ق.ظ)
باسلام میشه اطلاعاتی در مورد پیش ثبت نام جدید عمره 93بدید؟تویکی از سایتهاخوندم تا 3 سال ثبت نام جدید انجام نمیشه واقعیت داره؟
20
# محتشمی (مدیر سایت) (چهارشنبه 18 تیر 1393 08:48 ق.ظ)
خانم لیلا، سلام
از نظر سازمان مشکلی وجود ندارد، مگر از نظر پزشک خودتون. در این باره باید با پزشک متخصص خودتون صحبت کنید

خانم مهسا، سلام
با توجه به زاورین در صف انتظار که تا سال 1396 ادامه خواهد داشت، لذا پیش بینی می شود حداقل تا 2-3 سال آینده، پیش ثبت نام (ودیعه گذاری) جدیدی در بانکهای عامل صورت نگیرد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت