X
سامانه های سازمانی
پنجشنبه 04 شهريور 1395  |  ثبت نام  | ورود به سايت
01
نفرات برتر مسابقه عفاف و حجاب به مناسبت دهه کرامت معرفی شدند
چکیده: با توجه به برگزاری مسابقه عفاف و حجاب که بین بانوان شاغل در دفاتر زیارتی استان انجام گردید. در مجموع 16 نفر از بانوان شاغل در دفاتر و شرکتهای زیارتی استان در این مسابقه شرکت نمودند که از بین آنها 6 نفر پاسخ صحیح و کامل ارائه نموده بودند. لذا صبح امروز مصادف با 1شهریور95 قرعه کشی انجام و سه نفر از بانوان محترمه به شرح ذیل برگزیده شدند که متعاقبا جوا... ادامه »
28
مدیرحج وزیارت استان مرکزی با حضور در منزل شهیدمنا سید محمود شجاعی آب بخشان از مقام والای این شهید تقدیر کرد
چکیده: آقای خلیل دلپاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین موسی آخوندی مسئول محترم نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری دراستان ، حسن هنرمند مدیر کل محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ، سید نجات اله میرزائی ریاست محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان شازند و تنی چند از پرسنل ادارات مذکور به منظور تجلیل از مقام شامخ شهیدان بخصوص... ادامه »
24
ثبت نام قطعی در کاروان های عتبات ایام عرفه و عاشورا از امروز آغاز می شود
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: پذیرفته شدگان قرعه کشی این دوره از پیش ثبت نام های عتبات از ساعت 9 صبح 24 مرداد می توانند بر اساس زمان مشخص شده برای هر یک از اولویت ها، ثبت نام خود را قطعی نمایند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ در اطلاعیه این سازمان آمده است: متقاضیانی که در این دوره از پیش ثبت نام عتبات عالیات شرکت نمو... ادامه »
23
سخنرانی قبل ازخطبه های نمازجمعه به مناسبت هفته حج
چکیده: بمناسبت هفته حج سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه 22 مرداد 95  اراك مصادف با نهم ذی القعده ،حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر علیزاده موسوی  رئيس پژوهشكده حج و زیارت بودند   و آثار سیاسی و عبادی  حج را از امور مهم اين سفر معنوي دانسته و گفتند: حج آنچنان عظمتی دارد که در ابعاد  سیاسی و عبادی می تواند آثار بسیار ارزشمن... ادامه »
20
ارائه تسهیلات 1/5 میلیون تومانی به دارندگان اسناد عمره بانک ملت برای سفر به عتبات
چکیده: ودیعه گذاران اسناد عمره بانک ملت می توانند از وام سفر به عتبات عالیات بهره مند شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت،تفاهم نامه اعطای تسهیلات به دارندگان اسناد ودیعه گذاری عمره  بانک ملت برای سفربه عتبات عالیات میان سازمان حج و زیارت و بانک ملت به امضا رسید. بر اساس این گزارش در مراسم امضای این تفاهم همکاری، مهندس سعید اوحدی ... ادامه »
14
جزئیات نام نویسی در سامانه سماح اعلام شد
چکیده: سازمان حج و زیارت با انتشار اطلاعیه ای جزئیات نام نویسی در سامانه سماح را اعلام کرد. به اطلاع کلیه مشتاقان حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) سال 1395 می رساند سازمان حج و زیارت در راستای تسهیل در روند صدور ویزا و اعزام زائران اربعین و ساماندهی و برنامه‌ریزی عزیمت زائران به نقاط مرزی کشور اقدام به طراحی و توسعه «سامانه سماح» ... ادامه »
11
جلسه توجیهی و آموزشی سامانه جدید سماح
چکیده: صبح امروز 11 مرداد 95 طبق بخشنامه سازمان حج و زیارت، همزمان در سراسر کشور از جمله حج و زیارت استان مرکزی جلسه توجیهی و آموزشی سامانه جدید سماح برای مسئولین محترم دفاتر و شرکتهای زیارتی استان برگزار گردید. در این جلسه توجیهی-آموزشی ابتدا آقای دل پاک مدیر حج و زیارت استان، ضمن بیان محدودیتهای بوجود آمده در حوزه فعالیت دفاتر و همچنین کاروانهای غیر مج... ادامه »
06
شرایط و قیمت ویزای اربعین تا دو هفته آینده اعلام می شود
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت گفت: تا دو هفته دیگر قیمت ویزای عراق و شرایط صدور آن برای مراسم اربعین مشخص می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی گفت: دولت عراق در دو سه سال گذشته هماهنگی‌های خوبی در زمینه برگزاری مراسم اربعین داشته و طی جلساتی که معاونت کنسولی وزارت امور خارجه با سفیر عراق در ایران داشته، مقرر... ادامه »
06
سازمان حج: اعزام آزاد برای حج شایعه است/ مردم فریب نخورند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: اعزام‌های آزادبر حج شایعه است و مردم برای سفر به سرزمین وحی فریب این وعده‌ها را نخورند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی اعلام کرد: اگر تبلیغاتی مبنی بر اعزام های آزادبر وجود دارد توصیه می کنیم مردم به دلیل علاقه ای که به زیارت دارند به دنبال این وعده های اغواکننده و وعده... ادامه »
04
آغاز پیش ثبت نام عتبات عالیات جهت ایام عرفه، محرم و دهه اول صفر
چکیده: متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ 13 شهریور 95 لغایت 15 آبان ماه 95  می باشند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تكميل فرم مربوطه در سايت (http://atabat.haj.ir) می توانند براي خود وهمراهانشان پيش ثبت‌نام نمايند. شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز سه شنبه 5 مرداد ماه 95  لغایت ساعت 16 روز جمعه 15 مرداد ماه خ... ادامه »
02
حرکتهای فوق العاده و ارزانقیمت عتبات
چکیده:
02
نام نویسی در سامانه سماح شرط صدور ویزای اربعین
چکیده: معاون امور حج و زیارت سازمان حج گفت: روادید خروج از کشور برای حضور در آیین اربعین حسینی تنها برای افرادی صادر خواهد شد که در سامانه سماح ثبت نام کرده باشندو مدارکشان نیز تکمیل باشد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی در این باره افزود: برای این امر با دستگاه های مربوطه هم هماهنگی به عمل آمده است و بر همین اساس روادی... ادامه »
31
دیدار دکتر کریمی نماینده مجلس شورای اسلامی با دفاتر و شرکتهای زیارتی اراک
چکیده: صبح امروز 31 تیر 95 آقای دکتر کریمی نماینده منتخب مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، در محل حج و زیارت استان مرکزی حضور یافته و در جلسه ی مشترکی که به همین منظور با دفاتر و شرکتهای زیارتی مستقر در شهرستان اراک برگزار گردید، شرکت نمودند. در ابتدای این جلسه آقای دل پاک مدیر حج و زیارت استان ضمن ارائه آماری از دفاتر و شرکتهای زیارتی، با اشاره به توقف عم... ادامه »
28
تشکیل کمیته اربعین حسینی سال 1395
چکیده: در جلسه ای که روز یکشنبه به همین منظور تشکیل گردید، ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در سال 94 و بازخوردهایی که از زائرین و مدیران کاروانها و دفاتر زیارتی گرفته شده بود، راهکارهایی جهت آرامش و راحتی زائرین عزیز پیشنهاد گردید.  در این جلسه آقای سیاه پوش به عنوان عضو کمیته فرهنگی سازمان ارشاد اسلامی اس... ادامه »
21
حجاب و عفاف در قرآن کريم
چکیده: حجاب و عفاف در قرآن کريم      «يا ايها النبي، قل لازواجک و بنائک و نساء المؤمنين يدنين عليهنّّ من جلابيبهنّ ذلک ادني ان يعرفن فلا يؤذين و کان الله غفوراً رحيماً؛ اي پيامبر به زنان و دختران خود و به زنان مؤمن بگو روسري هاي بلند بر خود بيفکنند، اين عمل مناسب تر است، تا (به عفت و پاکدامني) شناخته شوند و مورد آزار ق... ادامه »
20
نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین حسینی(ع) از اول مردادماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز نام نویسی از متقاضیان حضور در مراسم پیاده روی اربعین در کربلای معلی از اول مرداد ماه خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در اینخصوص گفت: با توجه به برنامه ریزی های خوبی که در ستاد مرکزی اربعین با مسئولیت وزارت محترم کشور انجام شده ، 12 کمیته اجرایی مسئولیت ساماندهی حضور زا... ادامه »
13
مدیرکل عتبات سازمان حج: ظرفیت اعزام به عتبات ۱.۵میلیون نفر می‌شود
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت  گفت: بنا داریم تا امسال تعداد زائران کشورمان به ۱.۵میلیون نفر برسد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی در جمع خبرنگاران  درباره آخرین برنامه‌های سازمان متبوعش در سال 95 گفت: در سال گذشته بیش از 600 هزار نفر از طریق کاروان های سازمان حج و زیارت به عتبات عالیات اعزام شدند که قصد ... ادامه »
13
سفر هیئت ایرانی مذاکره کننده به سوریه پس از ماه رمضان بمنظور بررسی و نهایی کردن پیوست امنیتی سفر زائران
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: وزیر جهانگردی سوریه اعلام کرده، پیوست امنیتی اعزام زائران ایرانی به این کشور آماده شده است. سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به سفرهای سال گذشته مسئولان ایرانی و سوری به کشورهای یکدیگر برای انجام مذاکرات اعزام زائران ایرانی به سوریه گفت: اخیرا وزیر جهانگردی کشور سوریه اعلا... ادامه »
10
دعوت سازمان حج و زیارت برای حضور در راهپیمایی شکوهمند روز قدس
چکیده: سازمان حج و زیارت با صدور بیانیه‌ای خواستار حضور پرشکوه ملت همیشه در صحنه در راهپیمایی روز جهانی قدس شد. ادامه »
08
مهلت نهایی کردن ثبت نام عتبات دانشگاهیان تا نهم تیرماه
چکیده: رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از تمدید مهلت نهایی کردن ثبت نام عتبات دانشگاهیان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدرضا فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیانگفت: با توجه به استقبال زیاد دانشجویان برای اعزام به عتبات مهلت نهایی کردن ثبت نام زائرین تا 9 تیر ماه سال جاری تمدید شد. وی ا... ادامه »
08
قرارداد حج تمتع ۹۵ را در صورت لزوم افشا می‌کنیم/ آخرین خبر‌ها از پرداخت دیه شهدای فاجعه منا و حادثه جرثقیل
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به تفاوت فاحش قرارداد حج تمتع ۹۵ ایران با سایر کشورها گفت: در صورت لزوم قرارداد حج تمتع ۹۵ را افشا می‌کنیم. سعید اوحدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به نشست‌های جداگانه نمایندگان حج و زیارت ایران با وزرای‌حج پیشین و فعلی عربستان که ۲۶ فروردین و ۵ خرداد سال‌جاری انجام شد، گف... ادامه »
31
آغاز دور جدید ثبت نام های عتبات عالیات / افزایش دو برابری اعزام به سامرا
چکیده: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از  آغاز دور جدید ثبت نام های سفر زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: در این دوره، اعزام به سامرا افزایش دو برابری خواهد داشت. محسن نظافتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان سفر به عتبات عالیات برای اعزام های 13 تیر ماه لغایت 25 مرداد ماه امسال می توانند از امروز برای این سفر ... ادامه »
31
باز هم کاروان غیر مجاز عتبات حادثه و مشکل آفرید
چکیده: بار دیگر یکی از کاروانهای غیر مجاز عتبات عالیات مربوط به شهرهای فریمان و کاشمر استان خراسان رضوی دچار سانحه و بدنبال آن مشکلات عدیده ای شد. به گزارش حج و زیارت استان ایلام، یک دستگاه ون مربوط به این کاروان غیر مجاز با 19 سرنشین در خاک عراق و نزدیکی مرز با ایران دچار سانحه رانندگی گردید که متاسفانه 5 نفر از هموطنان جان خود را از دست داده و مابقی افر... ادامه »
31
مراسم ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)
چکیده: به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و به همت پایگاه مقاومت بسیج امام موسی کاظم (ع) حج و زیارت استان مراسمی در امام زاده محمد عابد شهرستان اراک برگزار نمود که در ابتدای آن مراسم سوره مبارکه انعام توسط شرکت کنندگان ختم و پس از آن جناب آقای دل پاک مدیریت حج و زیارت استان راجع به دلایل عدم برگزاری حج و کارشکنی های دولت سعودی مبنی بر گ... ادامه »
25
آمادگی پذیرش زائران اربعین در سامانه سماح از اول مردادماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از آمادگی پذیرش مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح این سازمان از ابتدای مرداد ماه سال جاری خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی صبح امروز در جلسه ساماندهی اعزام زائران اربعین که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف کشور در سازمان حج و زیارت برگزار شد، بر ضرورت برنامه‌ریزی ... ادامه »
18
برگزاری مصاحبه مدیران عتبات عالیات
چکیده: سازمان حج و زیارت بنابر وظیفه ذاتی خود در اعزام زائرین عزیز به عتبات عالیات با بهترین کیفیت، برای افراد متقاضی که در فراخوان های دوره ای جهت مدیریت کاروانهای عتبات نام نویسی میکنند، علاوه بر کلاسهای آموزشی متعدد و همچنین یک سفر زیارتی بصورت معاون آموزشی (کلاس عملی)، برای افرادی که موفق به گذارندن دوره های فوق الذکر شوند، مصاحبه های اختصاصی برگزار م... ادامه »
18
جلسه مجمع عمومی شرکت مرکزی کارگزاران استان مرکزی
چکیده: جلسه شرکت مرکزی کارگزاران استان با حضور مدیریت حج و زیارت استان مرکزی تشکیل شد. در این جلسه آقای دل پاک ضمن توضیحاتی جامع در خصوص دو دور مذاکرات هیات ایرانی با مسئولین سعودی، به کار شکنی های آنها و تلاشهای مستمر جمهوری اسلامی برای انجام حجی عزتمند برای ایرانیان در این مذاکرات اشاره داشتند. ایشان در ادامه با اشاره به برخوردهای خارج از عرف دیپلماتی... ادامه »
12
نشست خبری آقای اوحدی با اصحاب رسانه در تبریز برگزار شد
چکیده: سعید اوحدی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه‌ استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مذاکرات حج تمتع 95 از پنج ماه گذشته براساس تقویم توافق شده با وزارت حج عربستان آغاز شد، اظهار داشت: اواخر دی‌ماه سال گذشته برای نخستین مذاکره جهت سفر به عربستان به‌منظور تجدید تفاهم‌نامه اقدام کردیم که وزیر حج عربستان در نامه‌ای رس... ادامه »
11
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص نحوه دریافت مبلغ پرداختی قسط اول هزینه حج تمتع95
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به محروم شدن زائران ایرانی از انجام فریضه حج سالجاری در پی کارشکنی های عربستان سعودی، زائران عزیزی که برای پرداخت قسط اول هزینه سفر خود اقدام کرده‌اند، می توانند نسبت به دریافت اصل مبلغ قسط اول و سود تعلق گرفته به آن اقدام نمایند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در متن اطلاعیه سازمان حج و زی... ادامه »
10
افشاگری رئیس سازمان حج و زیارت پیرامون کارشکنی های عربستان در موضوع حج
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با افشاگری کارشکنی عربستان در موضوع حج، از محتوای 11 بند منفی  سعودی‌ها در تفاهم‌نامه‌ای که طرف ایرانی حاضر به امضای آن نشد، پرده برداشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی گفت: دولت عربستان 11 بند منفی را به تفاهم‌نامه حج ایران و این کشور اضافه کرده بود که سال‌های... ادامه »
09
بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری
چکیده: بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال جاری منتشر شد. در این اطلاعیه آمده است : به اطلاع مردم شريف ايران ومشتاقان زيارت بيت الله الحرام مي رساند بعثه مقام معظم رهبری  و سازمان حج و زيارت برای حضور حجاج  كشورمان در مراسم حج سال 1395 طبق روال سال‌هاي گذشته  اقدامات گسترده و مستمری را انجام داده اند. 1) نگاه جمهوري اسلامي... ادامه »
09
جلسه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
چکیده: در تاریخ 9 خرداد ماه 95 جلسه ای با حضور حجت الاسلام ایمانی مقدم دبیر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان مرکزی در محل حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد در این جلسه در خصوص اعزام های گذشته دانشجویی و عملکرد مدیران و دفاتر زیارتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت . در این جلسه دل پاک توضیحاتی در خصوص نحوه توزیع کاروان های دانشجویی ارائه داد و در... ادامه »
08
بازگشت هیئت مذاکره کننده حج به کشور ؛
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از بازگشت هیئت ایرانی مذاکره کننده حج به کشور خبر داد و گفت: در خصوص پنج بند تفاهم نامه پیشنهادی با سعودی ها به توافق نرسیدیم از طرفی وزارت خارجه عربستان راهکاری برای حمایت کنسولی زائران پیشنهاد نداد و روز یکشنبه آخرین فرصت برای اعلام نظر آنان تعیین شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید ا... ادامه »
08
فردا آخرین فرصت عربستان برای اعلام نظر نهایی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: فردا آخرین فرصت برای عربستان است تا موافقت کامل خود را با خواسته ها ومطالبات منطقی جمهوری اسلامی اعلام و تفاهم نامه را ارسال کند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی  با اشاره به آخرین وضعیت تمتع سال 95، اظهار کرد: فردا آخرین فرصت برای عربستان است تا موافقت کامل خود را با خواسته ها... ادامه »
05
رئیس سازمان حج : اعزام حجاج منوط به پذیرش شرایط و مطالبات طرف ایرانی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت که بمنظور برگزاری دور دوم مذاکرات حج در راس هیئتی شش نفره عازم عربستان است، گفت: این دوره از مذاکرات آخرین فرصت است تا سعودی ها به وعده هایی که دادند و شرایط طرف ایرانی جامه عمل بپوشانند و اعزام زائران به حج منوط به پذیرش شرایط و مطالبات طرف ایرانی است. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس اوحدی صبح ا... ادامه »
05
همایش زائرین عتبات عالیات 4 خرداد 95
چکیده: مرحله چهاردهم از سری همایش های آموزشی زائرین عتبات عالیات روز سه شنبه 4خرداد ماه 1395 با تلاوت قرآن توسط آقای مبارک آبادی آغاز گردید. سپس نوبت به اولین سخنران همایش جناب حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی بود.بحث ایشان در رابطه با اهمیت این سفر معنوی بود که با بیان دلنشین و برگرفته از سخن بزرگان و ائمه مقدمات زیارت  اماکن مقدسه این سرزمی... ادامه »
30
برگزاری جشن به مناسبت اعیاد شعبانیه
چکیده: به مناسبت اعیاد شعبانیه و فرارسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) مراسم جشنی با حضور کارگزارن زایراتی استان در روز چهار شنبه 29 اردیبهشت 95 در محل نمازخانه حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد. در این مراسم پس از اقامه نماز ظهر و عصر حجت الاسلام امیری ضمن تبریک اعیاد در سخنانی با استفاده از آیات و روایات راههای سعادت انسان را برشمرد&nbs... ادامه »
28
سیزدهمین مرحله همایش زائرین عتبات عالیات
چکیده: با یاری خداوند متعال  مرحله سیزدهم  ازسری همایش های  عتبات عالیات در روز دو شنبه 27/02/95 با تلاوت قرآن توسط آقای مجید خدارحمی آغاز شد. اولین سخنران همایش حجت الاسلام فرجی بودند که به ذکر ابعاد این سفر روحانی از دیدگاه بزرگان دین و احادیث پرداختند و پیش نیاز هایی که هر زائر قبل حرکت باید به آن ها توجه کند را از جمله کسب حلالیت ،ت... ادامه »
27
بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال 1395
چکیده:   بیانیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال 95 منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن این بیانیه آمده است : بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بر اساس وظایف خود مبنی بر فراهم ساختن تمهیدات لازم و برنامه ریزی زود هنگام جهت اعزام حجاج ایرانی، از مدتها قبل پیگیر انجام مذاکرات و امضای صورتجلسه توافقات حج سال جا... ادامه »
25
استقرار بازرسین ستاد صیانت از حقوق شهروندی
چکیده: با عنایت به ابلاغیه وزیر محترم کشور مقرر است در تاریخ 26/2/95 از ساعت 9 صبح بازرسین محترم ستاد صیانت از حقوق شهروندی استانداری مرکزی در این مدیریت استقرار یابند.
23
سومین جلسه انتقال تجربیات مدیران عتبات در سال95
چکیده: سومین جلسه انتقال تجربیات در تاریخ 22 اردیبهشت ماه برگزار گردید. در ابتدای جلسه پس ازقرائت قران جناب آقای دلپاک مدیریت سازمان با تبریک اعیاد شعبانیه و خیر مقدم گویی به مدیرانی که برای اولین بار به عنوان مدیرعازم هستند؛نکاتی را به مدیران گوش زد کردند ازجمله: -          لزوم جدیت در عملکرد شرکت های خدمات... ادامه »
21
اولین جلسه شورای اسلامی شهرستان آشتیان با حضور مدیر حج و زیارت استان مرکزی
چکیده: اولین همایش شوراهای اسلامی شهرستان آشتیان در تاریخ 20/2/1395 با حضور فرماندار شهرستان – مدیریت سازمان حج و زیارت استان مرکزی و بخشدار و رییس شوراهای اسلامی شهر و روستا  در محل فرمانداری آشتیان برگزار گردید که ابتدای مراسم آقای حسنی فرماندار محترم آشتیان ضمن خیر مقدم به تمامی مهمانان  در خصوص افتتاح نمایندگی دفتر حج و زیارت صحبت نمود... ادامه »
20
سعودی ها پس از گذشت20 روز مواضع قطعی خود را اعلام نکرده اند/ تأخیر بیشتر اعزام حجاج را با چالش جدی مواجه می کند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: پس از گذشت 20 روز از مذاکرات طرف سعودی تاکنون نتوانسته مواضع قطعی خود را در خصوص 4 خواسته اساسی طرف ایرانی اعلام کند و تأخیر و تعلل بیشتر سعودی ها می تواند اعزام زائران را با چالش جدی مواجه کند. به گزارش خبرنگار پایگاه اظلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در گفتگو با خبرشبانگاهی ساعت 21 سیما در خصوص آخرین... ادامه »
19
همایش عتبات عالیات مورخه 18/02/95
چکیده:  همایش عتبات عالیات مورخه  18/02/95 مرحله یازدهم که بیش از پیش ازطرف مدعویین مورد استقبال قرار گرفت در روز شنبه 18اردیبهشت ماه 1395 با تلاوت قران توسط مداح و قاری محترم آقای سجاد شریفی آغاز گردید.سپس حجت الاسلام والمسلمین رجایی با بیان شیرین و دل چسب خود بعد معنوی و روحانی این سفر عزیز راهمراه با مقدمات لازم برای این سفر همچون حلالیت طلب... ادامه »
12
جلسه انتقال تجربیات مدیران کاروانهای عتبات 11/2/95
چکیده:  گزارش جلسه انتقال تجربیات 11/02/95 دومین جلسه از سری جلسات انتقال تجربیات در سال 95 با حضور مدیران عتبات در روز شنبه  11اردیبهشت  ماه باتلاوت قرآن آغاز شد. در ادامه جناب آقای دلپاک مدیریت سازمان حج وز یارت با خیر مقدم به مدیران جدید جلسه به صورت رسمی آغاز گردید. تاکیدات ایشان به مدیران در وهله اول رسیدگی با دقت عمل در رابطه با ر... ادامه »
12
تغییر در زمان زیارت کاظمین در برنامه سفر عتبات عالیات
چکیده: مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به ایام سوگواری شهادت امام موسی کاظم(ع) و جلوگیری از ورود اتوبوس ها و کاروان های زیارتی به شهر کاظمین، زمان زیارت کاظمین در برنامه سفر زیارت عتبات دچار تغییراتی شده است. محسن نظافتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: همزمان با ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) بدلیل ازدحام عز... ادامه »
12
لغو پروازهای بغداد از صبح یکشنبه/ تغییر در زمان زیارت کاظمین در برنامه سفر عتبات
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از لغو پروازهای زائران عتبات به بغداد از فردا تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: با توجه به ایام سوگواری شهادت امام موسی کاظم(ع) و ممنوعیت تردد کاروان ها به کاظمین ، کاروان های سازمان حج پس از ایام سوگواری برای زیارت به کاظمین اعزام خواهند شد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی با اشاره به تظا... ادامه »
12
برگزاری دوره آموزشی مدیریت ثابت هتل های عراق
چکیده: برگزاری دوره آموزشی مدیریت ثابت هتل های عراق افرادی که از شرایط ذیل برخوردار می باشند حداکثر تا 95/2/20 جهت ثبت نام به واحد آموزش مراجعه نمایند 1-حداقل سن 28 و حداكثر 55 سال باشد   تبصره: اگر سابقه قبلی مدیریت یا معاون مجموعه حج تمتع یا هتل عمره یا مدیر و یا دستیار مجموعه عتبات یا مدیر هتل عتبات داشته باشد به شرط تأیید توانمندی از سوی مدی... ادامه »
07
هشتمین همایش زائرین عتبات عالیات
چکیده: مرحله هشتم همایش عتبات عالیات باهدف آموزش به زائرین روزدوشنبه 06/02/95 باحضور ده کاروان در مسجد امام خمینی(ره) با تلاوت قرآن توسط آقای خلیلی آغاز شد. سپس حجت السلام میرزا بابایی بعد معنوی و روحانی  این سفر را در قالب احادیث و روایات معصومین  در ابعاد مختلف یبان کردند تا زائرین محترم با شناخت کامل و آمادگی هر چه بیشتر راهی این سفر معنوی شو... ادامه »
04
هفتمین مرحله همایش زائرین عتبات عالیات
چکیده: مرحله هفتم همایش عتبات عالیات باهدف آموزش به زائرین روز چهارشنبه 01/02/95 با تلاوت قرآن توسط آقای حمزلوییان آغاز شد. سپس آقای خدایار قاسمی با بحث آشنایی با سفر و امنیت در سفر مطالبی که نیاز زائرین را در شناخت مراحل مختلف سفر شامل قبل از حرکت ،حرکت در تا مرز و حضور زائر در خاک عراق و بحث مهم امنیت شخصی هر زائر شامل مراقبت از اموال شخصی، سارقین در عر... ادامه »
30
برای تأمین امنیت زائران به یک جمع بندی منطقی رسیدیم / منتظر راهکار شفاف عربستان برای صدور ویزای زائران هستیم/ هیئت مذاکره کننده حج فردا به ایران بازمی گردد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص روند مذاکرات حج 95 با طرف عربستانی گفت: در خصوص تأمین امنیت زائران به یک جمع بندی کاملاً منطقی رسیدیم اما در خصوص موضوع صدور ویزا که یک موضوع اساسی است تا این لحظه راهکار اجرایی و شفاف از سوی وزارت حج عربستان ارائه نشده و طرف سعودی اعلام کرده که در خصوص تعیین راهکار به زمان بیشتری نیاز دارد. به گزارش خبرنگار پایگاه ا... ادامه »
28
رئیس سازمان حج و زیارت: امیدواریم بررسی فنی پیش نویس تفاهم نامه حج 95 تا یکشنبه نهایی شود
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص نشست هیئت ایرانی با دست اندرکاران حج عربستان گفت: در این نشست بر موضوعات حفظ عزت و احترام زائران ایرانی و تعیین راهکار عملی برای تأمین امنیت زائران، صدور ویزای زائران و انتقال حجاج ایرانی با خطوط هواپیمایی کشورمان تأکید شده است. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی که این هفته بمنظو... ادامه »
24
جلسه با هیات مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان
چکیده: در تاریخ دوشنبه 23/1/95 جلسه ای با حضور مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان در دفتر مدیر حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد. در این جلسه در خصوص نحوه ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به  زائرین عتبات عالیات و بهره گیری بیشتر از مدیران کاروانها و همچنین دستور جلسه مجمع عمومی شرکت مرکزی کارگزاران استان که مقرر است در تاریخ 30/1/95 تشکی... ادامه »
23
جلسه با رئیس کل دادگستری استان مرکزی در خصوص فعالین غیر مجاز عتبات
چکیده: روز گذشته جلسه ای با حضور مدیر، مسئول واحد حراست و مسئول ارزیابی و رسیدگی به شکایات حج و زیارت استان مرکزی دردفتر جناب حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی برگزار گردید. در این جلسه مدیر حج و زیرات استان، ضمن ارائه گزارشی از روند کار اجرایی حج تمتع امسال، به ارائه آماری از تعداد زائرین و شرایط موجود عتبات عالیات ارائه نمودند... ادامه »
19
طرح جمع آوری پل موقتی مطاف در مسجد الحرام آغاز شد
چکیده: دراجراي عمليات طرح توسعه صحن طواف درمسجٰدالحرام ، پل موقت مطاف پس از 31 ماه بهره برداري جمع آوري مي شود. عمليات جمع آوري پل موقت مطاف درمسجدالحرام آغاز شد و در بيستم شعبان پايان خواهد يافت. عکاظ نوشت : همزمان با اجراي طرح توسعه صحن طواف ، اين پل به صورت موقت احداث و حدود 31 ماه بهره برداري شد. عمليات جمع آوري اين پل با همكاري پيمانكار و ... ادامه »
19
دعوت وزارت حج عربستان از ایران برای انجام مذاکرات حج سال جاری
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از دعوت وزارت حج عربستان از ایران برای انجام مذاکرات حج سال جاری خبر داد و گفت : یکی از مباحث جدی ما در مذاکره با طرف سعودی موضوع تأمین امنیت زائران و اطمینان و تضمین این موضوع خواهد بود. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس «سعید اوحدی» امروز در گفتگوی تلفنی با شبکه خبر سیما در خصوص اعزا... ادامه »
16
همایش زائرین عتبات عالیات 15/1/95
چکیده: مرحله دوم همایش عتبات عالیات باهدف آموزش به زائرین روز یک شنبه 15/1/95 با تلاوت قرآن توسط آقای زارعی آغاز شد. سپس حجت السلام طباطبایی مسائلی را در رابطه با توجه به این سفر معنوی در ابعاد مختلف قبل و حین و بعد از سفر رابیان کردند تا زائرین محترم هرچه بیشتر با خلوص قلب برای درک زیارت عتبات راهی این سفر شوند. سپس مداح محترم زائرین عزیز را به فیض رساند... ادامه »
07
رئیس سازمان حج: وضعیت اعزام به سوریه، عتبات، عمره در سال ۹۵/ سهمیه حج تمتع تغییر نمی‌کند
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه بعد از فرودین، میزان اعزام زائران عتبات افزایش می یابد، گفت: متاسفانه گروه‌های سودجو وعده‌های غیر واقعی در ارتباط با اعزام به عتبات عنوان می‌کنند و به دروغ می‌نویسند که تحت نظارت سازمان حج و زیارت هستند و هنگامی که مردم اعتماد می‌کنند یا مبالغ و پاسپورت را بر نمی‌گردانند یا خدماتی ب... ادامه »
26
اعزام زائران نوروزی استان مرکزی به عتبات عالیات آغاز شد
چکیده: اراک- ایرنا- مدیر حج و زیارت استان مرکزی از آغاز اعزام زائران نوروزی این استان به عتبات عالیات از روز چهارشنبه خبر داد. خلیل دلپاک در گفت و گو با ایرنا افزود: این اعزام ها از امروز تا هشتم فروردین ماه سال آینده ادامه دارد و در این فرصت 12روزه دو هزار و 34 نفر از نقاط مختلف استان مرکزی توسط 54 کاروان زیارتی به عتبات عالیات اعزام می شوند.  وی ... ادامه »
25
اطلاعیه جدید سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع 1395
چکیده: بسمه تعالی اطلاعیه سازمان حج وزیارت درباره تمدید مهلت ثبت نام اولیه برای حج تمتع 1395   پیرو اطلاعیه قبلی درخصوص زمان واولویت های ثبت نام برای حج تمتع 1395، بمنظور رفاه حال زائرین فراخوان شده که تاکنون موفق به ثبت نام اولیه نشده اند، به اطلاع می رساند برابرهماهنگی با بانک ملی ایران مهلت ثبت نام اولیه و واریز مبلغ 5 میلیون تومان به سابقه ق... ادامه »
17
گردهمایی زائرین عتبات عالیات
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز یک شنبه مورخه  16 /12/94  رأس ساعت  15:30 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری و مداح اهل بیت آقای علی خلیلی شروع شد. سپس حجت السلام والمسلمین طباطبایی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه  به این سفر معنوی  و دوری از مسائل دنیوی پ... ادامه »
16
گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات سازمان حج وزیارت استان مركزي
چکیده: گردهمايي روحانيون و مداحان عتبات عاليات سازمان حج وزیارت استان مركزي به همت دفترنمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان درتاریخ 12/12/1394 در سالن آمفي تئاتر حج و زیارت برگزار گردید.  در ابتداي مراسم كه از ساعت 15:30 عصر با تلاوت آياتي چند از كلام ا... مجيد آغاز گرديد حجت‌الاسلام و المسلمين آخوندی، مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در استان ضم... ادامه »
13
رئیس سازمان حج و زیارت : گروه های قیمتی حج تمتع 95 اردیبهشت ماه اعلام می شود
چکیده: جزئیات سفر حج تمتع 95 همزمان با پرداخت قسط دوم زائران در هفته اول اردیبهشت اعلام می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی در این باره افزود: ثبت نام متقاضیان تشرف به حج تمتع 95 که دارای فیش ودیعه گذاری تا 20 خرداد 1385 هستند از روز گذشته آغاز شده است و تا 25 اسفند ادامه خواهد داشت. وی با بیان اینکه متقاضیان باید... ادامه »
04
نتایج قرعه کشی عتبات امروز اعلام می شود/ اعزام ۱۲۰هزار زائر به عتبات در ایام نوروز
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از اعلام نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام اعزام‌های نوروزی عتبات خبر داد و گفت: از میان ۱۷۵ هزار پیش ثبت نام کننده اسامی ۱۲۰ هزار نفر انتخاب شده که نتایج این قرعه کشی ساعت 15 امروز(دوشنبه) در سامانه عتبات سازمان حج و زیارت(atabat.haj.ir) قابل مشاهده خواهد بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج ... ادامه »
04
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص حج تمتع سال 1395
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای زمان دریافت قسط اول هزینه حج تمتع سال 95 را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن این اطلاعیه آمده است: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده ، پیرو انتشار پیش اطلاعیه قبلی سازمان حج و زیارت در خصوص مراسم حج سال 1395، علیرغم قطع یک طرفه روابط سیاسی کشور عربستان با جمهوری اسلامی ایران و ن... ادامه »
02
آغاز ثبت نام قطعی در کاروان های عتبات از روز سه شنبه
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز ثبت نام قطعی عتبات عالیات در کاروان ها از روز سه شنبه خبر داد و گفت: نتایج قرعه کشی از طریق پیامک به متقاضیان اعلام و افراد بر اساس اولویت‌‌های خود می‌توانند ثبت نام قطعی خود را انجام دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ محسن نظافتی درباره زمان ثبت نام قطعی در کاروان های عتبات... ادامه »
02
گزارش همایش عتبات عالیات مورخه 1/12/1394
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات   در روزشنبه مورخه1 /12/  1394  رأس ساعت  15:30 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط قاری و مداح اهل بیت  آقای مبارک آبادی شروع شد وسپس حجت السلام والمسلمین فرجی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه به این سفر معنوی و دوری از مسائل ... ادامه »
28
همایش زائرین عتبات در 94/11/26
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات   در روزچهار شنبه مورخه 94/11/26  رأس ساعت 15:30  با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری و مداح اهل بیت  آقای خدارحمی شروع شد.  سپس حجت السلام والمسلمین فرجی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه  به این سفر معنوی  و دوری... ادامه »
24
جلسه اعضای شورای پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) ، حج وزیارت استان مرکزی
چکیده: برگزاری جلسه اعضای شورای پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) ، حج وزیارت استان مرکزی اعضای شورای پایگاه بسیج بین الملل حج وزیارت استان مرکزی ،مورخ 21/11/1394 در محل دفتر پایگاه بسیج ، تشکیل جلسه دادند . دراین جلسه آقای محمد مهاجرانی ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجرانقلاب شکوهمند ایران اسلامی ، عنوان داشتند که با گذشت 37 سال از انقلاب آرمانها... ادامه »
24
راهپیمایی 22 بهمن اراک
چکیده: 22بهمن1394 اراک از نگاه دوربین
20
پیکر دومین شهید مدافع حرم به خاک سپرده شد
چکیده: پیکر شهید سعید مسلمی از شهدای مدافع حرم صبح امروز در جمع مسئولان استانی و مردم ولایتمدار اراک تشییع و به خاک سپرده شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، صبح امروز مراسم تشییع پیکر مطهر مدافع حرم شهید سعیدمسلمی در استان‌مرکزی برگزار شد. مراسم تشییع پیکر شهیدوالامقام سعید مسلمی از میدان شهدا اراک همراه با مدیحه سرایی و عزاداری آغ... ادامه »
19
آغاز پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات عالیات از فردا
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای جزئیات پیش ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن این اطلاعیه آمده است: متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ 21 اسفند ماه 94 لغایت  15 خرداد ماه 95 می باشند، با رعایت موارد مشروحه ذیل و با تكميل فرم مربوطه در سايت (http://atab... ادامه »
14
تمام تخلفات دفاتر غیرمجاز اعزام زائر به عتبات/ کاروان‌های آزاد در عراق با چه خطراتی مواجهند؟
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ضمن تشریح تفاوت‌های اعزام‌ زائران به عتبات توسط سازمان حج و زیارت و دفاتر غیرمجاز و تخلفات آنان، از مشکلات، خطرات و آسیب‌های جدی که زائران در کاروان‌های آزاد با آن مواجه می‌شوند سخن گفت. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، چندسالی است که در زمینه اعزام‌ زائران به عتبات عالیات به... ادامه »
14
نشست هماهنگی در اعزام بازنشستگان تامین اجتماعی به عتبات عالیات
چکیده: روز سه شنبه 13 بهمن ماه جلسه مشترکی با سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی، بانک رفاه و نماینده بازنشستگان تامین اجتماعی استان به میزبانی حج و زیارت استان مرکزی برگزار گردید. این نشست با هدف ارائه خدمات اثربخش در حوزه های فرهنگی و رفاهی به منظور اعزام کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی استان به سفر معنوی عتبات عالیات، برگزار گردید. د... ادامه »
10
زائرانی که قصد سفر به سامرا را دارند، حتما بخوانند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از زائران ایرانی خواست از سفر انفرادی و یا از طریق دفاتر غیر مجاز، به سامرا جهت زیارت حرمین عسکریین، خودداری کرده و برای تامین امنیت خود، تنها از طریق دفاتر مجاز و کاروان زیارتی زیر نظر سازمان حج و زیارت اقدام کنند. سعید اوحدی روز چهارشنبه، تاکید کرد که بحث امنیت یکی از مهمترین عوامل مربوط به رفاه زائران در سفر به شهر سامر... ادامه »
10
رييس سازمان حج و زيارت حرم عسكريين را زيارت كرد
چکیده: رييس سازمان حج وزيارت به همراه مدير دفتر نمايندگي سازمان حج وزيارت و مدير عمليات شمسا در عراق به شهر سامرا سفر و به زيارت حرم مطهر امامين عسكريين رفتند و از نزديك وضعيت اعزام زايران به اين مكان مقدس را بررسي كردند. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از عتبات عاليات، مهندس سعيد اوحدي، رييس سازمان حج وزيارت به همراه مصطفي قاسمي، مدير د... ادامه »
10
سطح كيفي خدمات زايران در عتبات افزايش مي يابد
چکیده: رييس سازمان حج وزيارت، عتبات را ظرفيت و گنجينه بسيار مهم معنوي دانست و اظهار داشت: بايد از تمامي خلاقيت ها و توانمندي ها براي افزايش اعزام زايران به عتبات بهره گرفت و سطح كيفي و كمي خدمات به عتبات را افزايش دهيم. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، نشست مديران بعثه مقام معظم رهبري و عوامل ستاد شمسا و سازمان حج وزيارت ب... ادامه »
08
همایش زائرین عتبات در 94/11/7
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روزچهارشنبه مورخه 94/11/7 رأس ساعت 15:30  با  عرض خیرمقدم وتلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری و مداح اهل بیت آقای خدارحمی شروع شد. سپس حجت السلام والمسلمین فرجی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه  به این سفر معنوی  و دوری از مسائل دنیوی پر... ادامه »
07
عمليات حج تمتع سال 95 طبق برنامه زمان بندي شده دنبال وان شاءاله انجام خواهد شد
چکیده: سرپرست حجاج ايراني اعلام كرد عمليات حج تمتع سال 95 طبق برنامه زمان بندي شده دنبال وان شاءاله انجام خواهد شد.  به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ، حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري تاكيد كرد عمليات حج تمتع سال آينده طبق برنامه زمان بندي شده اجرايي وان شاءالله انجام خواهد شد. سرپرست ح... ادامه »
02
آزمون عوامل اجرایی حج 1395 برگزار گردید
چکیده: آزمون عوامل اجرایی حج تمتع سال 1395 بعدازظهر امروز، جمعه 2 بهمن، راس ساعت 14:30 همزمان با سراسر کشور در ساختمان آموزش حج و زیارت استان مرکزی برگزار گردید. در این آزمون تعداد 56 نفر در قالب دوگروه عوامل پذیرایی و معاون کاروان با هم به رقابت پرداختند. 
01
مراسم گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز چهارشنبه مورخه 94/10/30
چکیده: مراسم گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز چهارشنبه مورخه 94/10/30  رأس ساعت  15:30  با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری و مداح اهل بیت آقای مبارک آبادی شروع شد. سپس مسئول محترم حراست حج و زیارت استان مرکزی آقای طباطبایی مطالبی را پیرامون رعایت مسائل امنیتی در سفر از جمله  مراقبت  در برخورد با فروشندگان و دست فروشان، اجتنا... ادامه »
30
نکات ضروری جهت شرکت در آزمون عوامل اجرایی حج تمتع 1395
چکیده: آزمون عوامل اجرایی حج 1395 در ساعت 14:30 روز جمعه مورخ 94/2/11 به صورت همزمان در کلیه مراکز استان ها برگزار شود. از این رو موارد زیر جهت آگاهی و اطلاع رسانی به شرکت کنندگان اعلام می گردد. 1- کلیه شرکت کنندگانی که در یک آزمون ثبت نام نموده اند می بایست مبلغ یکصد و پنجاه هزار ریال  (150.000 ریال) و شرکت کنندگانی که در دو آزمون ثبت نام ... ادامه »
30
درصورت تامین امنیت زائران اعزام زائران به سوریه از سر گرفته می شود
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: درصورت تامین امنیت زائران اعزام زائران به سوریه از سر گرفته می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت مهندس سعید اوحدی روز گذشته(دوشنبه) در حاشیه مراسم دیدار با هیئت سوری گفت: در تفاهم نامه ای که پنج ماه پیش در سوریه امضا کردیم قرار شد پیوستی درخصوص برقراری امنیت زائران به آن اضافه و در تهران بررسی ش... ادامه »
30
سرپرست حجاج ايراني در جمع مديران عنوان كرد؛
چکیده: سرپرست حجاج ايراني در جمع مديران مجموعه و هتل هاي ثابت نجف اشرف، اعزام زايران ايراني در قالب كاروان هاي آزاد را خلاف مصوبه شوراي عالي امنيت ملي اعلام كرد و گفت: طبق مصوبه اين شورا، مسئوليت اعزام زايران عتبات با سازمان حج وزيارت است. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از نجف اشرف، جلسه مديران مجموعه، مديران ثابت هتل ها، عوامل ستاد شم... ادامه »
23
مراسم تشییع و تدفین مرحوم قاسم قنبری
چکیده: جان‌ باختگان اين حادثه انشاالله مشمول اين كلام نوراني قرآن‌اند كه: «وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ» اين براي بازماندگان، تسلاي بزرگي است.                           ... ادامه »
20
نشست مدیران دفاتر و شرکتهای زیارتی استان
چکیده: امروز یکشنبه 94/10/20 جلسه ای با حضور تمامی دفاتر و شرکتهای زیارتی استان مرکزی در محل سالن کنفرانس ساختمان آموزش برگزار گردید. پس از قرائت قرآن، آقای دل پاک، مدیر حج و زیارت استان ضمن عرض خوش آمد و خیر مقدم مسائلی را در رابطه با مسائل سیاسی پیش آمده طی هفته اخیر و همچنین موضع سازمان در خصوص برگزاری حج تمتع را به اطلاع مدیران دفاتر و شرکتهای زی... ادامه »
19
ثبت نام دوره جدید عتبات عالیات
چکیده: بدینوسیله به اطلاع عزیزان هم استانی میرساند ثبت نام دوره جدید عتبات عالیات عراق برای اعزام در تاریخهای 1/11/94  (اول بهمن) تا 20/12/94 (20 اسفند) هم اینک از طریق دفاتر و شرکتهای مجاز خدمات زیارتی قابل نام نویسی می باشد. لازم به ذکر است که در دوره قبلی تعداد 1983 زائر در قالب 54 کاروان زمینی و هوایی به زیارت اعتاب مقدسه عراق نائل گردیدند.... ادامه »
16
تصمیم‌ گیری شرعی درباره حج تمتع، منوط به نظر ولی‌امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هرگونه تصمیم‌گیری شرعی درباره حج تمتع منوط به نظر ولی‌امر مسلمین و مراجع عظام تقلید است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در جمع خبرنگاران در حاشیه امضای تفاهم نامه سه‌جانبه سازمان حج و زیارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بانک ملت گفت: پس از شهادت شهید نمر اظهارنظرهای ... ادامه »
16
گزارش همایش عتبات عالیات شهرستان ساوه مورخه 15/10/ 1394
چکیده: همایش زائران عتبات عالیات شهرستان ساوه در روز سه شنبه مورخه15/10/1394رأس ساعت  15:30 در مسجد مقدس  زاده  در غالب 6 کاروان برگزار گردید. این جلسه  بامداحی آقای  نیکویی  آغاز و سپس آقای مقدم مسئول یکی از دفاتر زیارتی ساوه مطالبی را در مورد  مسائل و لوازم سفرزیارتی عتبات عالیات را برای  آشنایی زائرین بی... ادامه »
14
نام‌نويسي۵۰ هزار نفر دانشگاهي براي اعزام به عتبات
چکیده: رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان اعلام كرد: با پايان يافتن مهلت ثبت نام چهاردهمين دوره عتبات دانشگاهيان، افزون بر ۵۰ هزار نفر متقاضي تشرف به عتبات عاليات شده‌اند كه نتايج قرعه‌كشي براي اعزام ۱۲ هزار نفر از اين تعداد به زودي اعلام مي‌شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدرضا فقيهي، رئ... ادامه »
14
پاسخ سازمان حج و زیارت در واکنش به برخی گمانه زنی ها در خصوص حج تمتع سال 95
چکیده: اتخاذ هرگونه تصمیم در خصوص برنامه های حج تمتع صرفاً از طریق بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با در نظر گرفتن مسائل شرعی و نظر مسئولان محترم بلند پایه نظام و دولت محترم صورت خواهد گرفت. روابط عمومی سازمان حج و زیارت امروز طی بیانیه ای به نقل از مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: با توجه به اینکه اظهارنظرهای مختلفی بر اساس... ادامه »
14
جلسه کمیته آموزش حج و زیارت استان مرکزی
چکیده: جلسه کمیته آموزشی استان روز یکشنبه 13/10/94 با حضور اعضای کمیته در محل دفتر مدیریت حج و زیارت استان مرکزی برگزار گردید. در این جلسه آقای شریفی مسئول واحد آموزش حج و زیارت استان، گزارشی از عملکرد این واحد در زمینه تجهیز سالن اجتماعات، تدوین کتاب ره توشه زائرین عتبات و دوره های برگزار شده توسط این واحد به دیگر اعضا ارائه نمودند. در این جلسه همچنین ... ادامه »
14
پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت شیخ نمر
چکیده: حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی: جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به شدت محکوم کردند و با تأکید بر لزوم احساس مسئولیت دنیا در قبال این جنایت و جنایات مشابه سعودی در یمن و بحرین، خاطرنشان کردند: بدون تردید خون به ناحق ریخته این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمدا... ادامه »
12
همایش زائرین عتبات عالیات 94/10/10
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روزپنج شنبه مورخه10 /10/  1394  رأس ساعت 15:30 با عرض خیر مقدم گویی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط قاری و مداح اهل بیت  آقای حمید امیدوارشروع شد. سپس حجت السلام والمسلمین فرجی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه  به این سفر معنوی &nb... ادامه »
11
اصلاحیه خبر حادثه اتوبوس عتبات
چکیده: با عنایت به پیگیریهای انجام شده در رابطه با خبر مربوط به اتوبوس عتبات عالیات که بر اثر لغزندگی جاده دچار حادثه شده بود، مشخص گردید که این اتوبوس مربوط به کاروانی از شهر بابلسر استان مازندران بوده نه استان مرکزی. لازم به ذکر است که خوشبختانه حال هیچ یک از زائرین عزیز هموطن در این سانحه وخیم نمی باشد.
08
بیانیه کارگزاران ، پرسنل و مدیریت حج و زیارت استان مرکزی
چکیده: بسمه تعالی بیانیه کارگزاران ، پرسنل و مدیریت حج وزیارت استان مرکزی در سالروز حماسه عاشورایی 9 دی درود بیکران بر روح بلند احیاء کننده اسلام راستین در عصر حاضر، همان بزرگ مردی که با هدایت و نگاه ژرف خود جوهرة دشمن شناسی را در نهاد جامعه اسلامی بنیان نهاد و ملت فداکار ایران اسلامی را به این سلاح کارآمد مجهز کرد، سلام بر جانشین به حق و شایسته او ک... ادامه »
07
پیش اطلاعیه سازمان حج وزیارت در خصوص اعلام اولویت های حج تمتع 1395
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اولویت های اعزام به حج تمتع سال آینده و زمان نام نویسی در کاروان های حج را اعلام کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در متن اطلاعیه این سازمان آمده است: کلیه دارندگان قبض ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا 20 خرداد سال 1385، می‌توانند از روز 23 ، 24 ،25 بهمن‌ماه سال‌جاری (برحسب استان محل... ادامه »
07
سرگردانی زائرین ایرانی با ویزای جعلی در فرودگاه عراق
چکیده: نماینده سازمان حج و زیارت از سرگردانی برخی زایران کشورمان در فرودگاه های عراق به دلیل تقلبی بودن ویزایشان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مصطفی قاسمی در اینخصوص گفت : در روزهای گذشته شاهد چندین مورد سرگردانی و بلاتکلیفی زایران ایرانی در فرودگاه های نجف و بغداد بوده ایم که متاسفانه ویزایشان را از مراجع غیر معتبر دریافت کرد... ادامه »
07
سه شنبه 8 دی ماه اولویت های حج تمتع اعلام خواهد شد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از فراخوان اولویت های حج تمتع 95 در تاریخ 8 دی ماه خبر داد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان  حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی درباره حج تمتع 95 اظهار کرد:  فراخوان حج از 8 دی ماه از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد و ثبت‌نام در كاروان‌های حج تمتع از ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه به صورت اينترنتی انجام شود.&nb... ادامه »
07
همایش زائرین عتبات عالیات 5/10/94
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز شنبه مورخه 05 /10/  1394  رأس ساعت   15:30  با  عرض خیر مقدم گویی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری و مداح اهل بیت آقای محمد اسماعیل فراهانی شروع شد. سپس حجت السلام والمسلمین فرجی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات و ضرورت توجه خاصه به این سفر مع... ادامه »
01
رئیس سازمان حج : 17 ریبع الاول اعلام اولویت های حج 95 / امسال هم هزینه حج در 2 قسط دریافت می‌شود
چکیده: اوحدی گفت:امسال هم هزینه حج تمتع، در 2 قسط دریافت می‌شود. اولین قسط در بهمن ماه امسال دریافت می شود و مهلت پرداخت دومین قسط هزینه حج تمتع تا هفته دوم اردیبهشت سال 95 خواهد بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت در گفت و گوی زنده در شبکه خبر از پرداخت قسطی هزینه حج تمتع سال 95 خبر داد و گ... ادامه »
30
بررسی توانمندی و سلامت جسمی مدیران حج تمتع 1395 استان مرکزی
چکیده: طبق زمانبندی انجام شده، امروز 30/9/94 مصاحبه 15 نفر از مدیران تمتع استان مرکزی از نظر میزان توانمندی در همه ابعاد و زمینه های کار خطیر مدیریت کاروانهای حج تمتع توسط آقایان ساداتی، اسدالهی، دل پاک و محمدی در این استان انجام گردید. 
29
وضعیت اعزام عمره مشخص نیست/وزارت خارجه پیگیرصدورحکم ماموران خاطی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه وزارت خارجه پیگیر صدور حکم دو مامور خاطی عربستان است، گفت: وضعیت اعزام به عمره هنوز مشخص نیست. سعید اوحدی در گفتگو با مهر ، در مورد اعزام زائران به عمره گفت: در جلسه ای که در وزارت خارجه برگزار شد تصمیم گیری در مورد اعزام زائران به عمره یکی از مسایلی بود که مطرح شد و برهمین اساس قرار شد ابتدا... ادامه »
25
17 ربیع الاول؛ زمان اعلام اولویت های حج 95 / نام نویسی در کاروان ها از اوایل بهمن ماه
چکیده: درنشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري اعلام شد ثبت نام از زائران دركاروان هاي حج تمتع سال آينده از اوایل بهمن ماه آغاز و سه هفته ادامه خواهد داشت. حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكرنماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت درنشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري برلزوم آسيب شناسي و ارزيابي و كارشناسي دقيق براي شناخت نقا... ادامه »
25
همایش زائرین عتبات عالیات 23/9/94
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات   در روزدو شنبه مورخ 23/9/1394  رأس ساعت 15:30 با  عرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط قاری و مداح اهل بیت  آقای مجید خدا رحمی شروع شد. سپس حجت السلام والمسلمین طباطبایی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات  و ضرورت توجه خاصه  به ای... ادامه »
23
رئیس سازمان حج و زیارت: ایران پیگیر حذف ویزا برای سفرهای عتبات عالیات است
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: ایران دنبال حذف ویزا برای سفر های زیارتی عتبات عالیات است.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی در آیین تودیع و معارفه مدیر حج و زیارت خراسان شمالی اظهار داشت: در این باره، مذاکرات متعددی از طرف وزارت کشور، دستگاه دیپلماسی و سازمان حج و زیارت با دولت عراق انجام شده است و تحقق آن منوط ب... ادامه »
22
آخرین تغییرات در دور جدید اعزامهای عتبات عالیات
چکیده: وضعیت آخرین تغییرات و کاروانهای عتبات عالیات در دور جدید را می توانید در   این لینک   مشاهده نمایید. متقاضیان محترم میتوانند با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر یا شرکتهای زیارتی مجاز، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.  
22
همایش عتبات عالیات 19/9/94 در خمین
چکیده: مصادف با ایام سوگواری حضرت رسول و امام حسن مجتبی وامام رضا (ع) ،همایش زائران عتبات عالیات خمین در روزچهارشنبه مورخه19/9/1394  رأس ساعت  15:30 درمسجد امام رضا (ع)  در قالب 4 کاروان برگزار گردید.در این جلسه  حجت الاسلام والمسلمین جنتی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر مطالبی را ارائه نمود و در ادامه مداح اهل بیت(ع) ، زائرین ... ادامه »
22
آموزه های پیامبر رحمت، نسخه شفابخش جهان بحران زده امروز
چکیده: نبوت حضرت محمد(ص) که جامع تمام پیامبران الهی است، جان تشنه بشر را در جهانی پر از جاهلیت و تاریکی سیراب کرد و همچون دارویی شفابخش انسان ها را به سوی راه سعادت رهنمون کرد. پیامبران الهی با هدف ایجاد جامعه توحیدی و گسترش عدالت مبعوث شدند و حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده الهی نیز با پیاده کردن الگوی جامع الهی به ایجاد حاکمیتی فوق بشری در مسائل مختلف اخلاق... ادامه »
22
استعلام برای سفر به سوریه و سامرا
چکیده: مدیر عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از اقدام دوباره این سازمان برای گرفتن استعلام به منظور آغاز سفرهای سوریه و سامرا خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «محسن نظافتی» در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت ایسنا با بیان این که در حال حاضر سفر به سامرا در برنامه زیارتی عراق لحاظ نشده و سفرهای گروهی به سوریه نیز انجا... ادامه »
17
همایش زائرین عتبات عالیات 94/9/16
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات   در روز دو شنبه مورخه16/9/1394  رأس ساعت 15:30 با  عرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط  آقای  محمدیار  شروع شد. سپس حجت الاسلام والمسلمین طباطبایی پیرامون اهمیت زیارت و مقدمات سفر با توجه به آیات و روایات پرداختند و در ادامه دقایقی مداحی توسط مداح مح... ادامه »
16
از سرگیری اعزام کاروان های سازمان حج به عتبات از امروز
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج با بیان اینکه از امروز اعزام زائران ایرانی در قالب کاروان‌های سازمان حج و زیارت آغاز می‌شود، گفت: این دوره از اعزام ها تا 30 دی اعزام‌ها ادامه دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی، درباره از سرگیری اعزام‌ کاروان های سازمان حج و زیارت به عتبات گفت: از امروز اعزام‌های عتبا... ادامه »
16
فرمانده ناجا: 80 درصد زائران اربعین حسینی به کشور بازگشتند/مردم نگران عروسکهای زائران نباشند
چکیده: فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا) از بازگشت 80 درصد از زائران اربعین حسینی از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه به کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ سردار حسین اشتری روز یکشنبه در جریان بازدید از مرز بین المللی شلمچه به خبرنگار ایرنا گفت: بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور تا سه روز آینده به پایان می رسد. وی با اشا... ادامه »
16
امنيت‌ كربلا در اربعين اين گونه زير نظر بود/تصاوير
چکیده: آستان مقدس حسيني در اربعين حسيني با نصب هزار دوربين در سراسر كربلا امنيت اين شهر را تحت نظر قرار داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت، آستان مقدس حسيني در راستاي حفظ امنيت زائران ميليوني اربعين حسيني اقدام به نصب دوربين هايي در بسياري از خيابان هاي شهر مقدس كربلا كرد كه اين اقدام سبب شد تا ماموران امنيت نظارت كاملي بر كربلا داشته ... ادامه »
16
230 رسانه و 900 خبرنگار زيارت اربعين را پوشش دادند
چکیده: مسئول بخش تبليغات آستان قدس حسيني از پوشش مستقيم مراسم زيارت اربعين حسيني توسط 230 مؤسسه رسانه اي و 900 خبرنگار با بهره گيري از 26 دستگاه «اس ان جي» خبر داد. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلی، حيدر السلامي اظهار داشت: تمامي اين موسسات كه 110 عدد از آنها خارجي بوده است، ايام اربعين حسيني را پوشش داده و... ادامه »
09
راهپیمایی عظیم اربعین ترکیب «ایمان و عشق» و از شعائر الهی است/ آرزو می‌کنیم ای کاش همراه زائران اربعین بودیم
چکیده: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در جلسه درس خارج فقه، پدیده بی‌نظیر و حرکت عظیم و پر معنای راهپیمایی اربعین حسینی علیه‌السلام را حسنه‌ای ماندگار خواندند و گفتند: ترکیب «عشق و ایمان» و «عقل و عاطفه» از ویژگی‌های منحصر به‌فرد مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام اس... ادامه »
08
ثبت نام دوره جدید عتبات عالیات بعد از اربعین حسینی
چکیده: بدینوسیله به اطلاع هموطنان عزیز هم استانی میرساند ثبت نام دوره جدید عتبات عالیات عراق که ان شاءالله اولین اعزام آن طبق برنامه ریزی صورت گرفته از روز 15 آذر شروع خواهد شد، هم اکنون از طریق کلیه دفاتر مجاز زیارتی استان انجام می پذیرد. لیست حرکتهای این دوره
07
توصيه هاي مهم سركنسول ايران در كربلا به زائران اربعين
چکیده: همراه داشتن گذرنامه داراي رواديد، پرهيز از سفر انفرادي، احترام به قوانين و حاكميت دولت عراق، دامن نزدن به شايعه از توصيه هاي مهم سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا به هموطنان كشورمان در ايام اربعين است. ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلاي معلا در گفت وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج به عتبات عاليات با اشاره ... ادامه »
06
مراسم یادبود آقای مهندس قاسم قنبری
چکیده: مهاجر الی الله در فاجعه منا اعزامی از تهران و اهل خمین
05
مهلت ثبت نام در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی تمدید شد
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مهلت ثبت نام در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی تمدید شد. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت نام نویسی از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح که پیش از این بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین تا ساعت 16 امروز پنجشنبه پنجم آذرماه تعیین شده بود، تا اطلاع ثانوی تمدید گردید. در این اطلاعیه آمده است: متقاضی... ادامه »
04
توصیه جدی به مشتاقان زیارت اربعین: از عزیمت به مرزها بدون ویزا خودداری شود
چکیده: سازمان حج و زیارت به مشتاقان زیارت اربعین تأکید کرد: با توجه به ازدحام جمعیت زائران در مرزهای کشور برای عزیمت به عراق ، مشتاقان زیارت اربعین بدون داشتن ویزا از عزیمت به مرزها خودداری کنند. روابط عمومی سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مشتاقان زیارت اربعین حتماً در شهرهای محل اقامت شان در خصوص طی کردن مراحل اخذ ویزای عراق اقدام کنند و از ع... ادامه »
04
دستورالعمل و پکیج بیمه ای زائرین اربعین حسینی
چکیده: بدینوسیله اطلاعیه مربوط به بیمه زائرین اربعین حسینی(ع) و بسته های پیشنهادی بیمه ایران، به اطلاع می رسد: - بسته های پیشنهادی و خدمات مربوط به آن و سقف خسارات پرداختی و حق بیمه به تائید بیمه مرکزی ایران رسیده است. - انتخاب هریک از بسته ها به اختیار خود زائر خواهد بود. - به زائرین تأکید گردد قبل از عزیمت حتماً خود را تحت پوشش بیمه نمایند. -... ادامه »
03
مهلت ثبت نام در سامانه سماح 48 ساعت تمدید شد
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: مهلت نام نویسی در سامانه سماح تا 48 ساعت تمدید شد. روابط عمومی سازمان حج و زیارت اعلام کرد: بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین، مهلت نام نویسی مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح که پیش از این تا ساعت 16 امروز -سه شنبه سوم آذرماه- تعیین شده بود، به مدت 48 ساعت تمدید گردید. این اطلاعیه می افزاید: متقاضیان زیارت اربعین در ... ادامه »
03
گردهمایی بسیجیان حج وزیارت استان مرکزی به مناسبت هفته بسیج
چکیده: گردهمایی بسیجیان حج وزیارت استان مرکزی به مناسبت هفته بسیج دراین گردهمایی که به همت پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) درسالن اجتماعات مرکز آموزش حج و زیارت مورخ 2/9/1394 تشکیل شد . آقای دل پاک مدیریت حج وزیارت استان مرکزیاظهار داشت: در آستانه واقعه مهمی هستیم که مایه حرارت، احیا و عزت دین و سربلندی مسلمانان در همه عرصه های تار... ادامه »
02
ارسال نذورات و کمک های مردمی به زائران اربعین حسینی(ع)
چکیده: با عنایت به حضور پرشور زائرین اربعین حسینی(ع) و علاقمندی مردم برای مشارکت در این حماسه عظیم ، هم اکنون موکب ها و ایستگاههای صلواتی در مرزهای ایران نیاز به همراهی و مساعدت عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) دارد. لذا شایسته است مردم شریف و خیر استان مرکزی نسبت به جمع آوری اقلامی نظیر پتو، چادر، زیرانداز، آب معدنی، کیک و آبمیوه، وسایل صبحانه ، آرد و ب... ادامه »
30
اطلاعیه مهم پیاده روی اربعین حسینی(ع)
چکیده: به اطلاع می رساند برابر مصوبه امروز ستاد مرکزی اربعین پایان ثبت نام در سامانه سماح روز سه شنبه مورخ 3/9/1394 ساعت 16:00 اعلام می گردد. همچنین لازم است زائرین محترم مدارک خود را حداکثر تا ساعت 14:00 روز پنج شنبه مورخ 5/9/1394 تحویل دفتر زیارتی نمایند.
27
فعاليت‌هاي خدماتي پاكبانان ايراني در كربلا آغاز شد
چکیده: فعاليت هاي خدماتي شهرداري تهران در كربلا با فرا رسيدن ماه صفر و در پيش بودن ايام اربعين حسيني در كربلاي معلا آغاز شد و حدود 600 پاكبان براي نظافت و رفت و روب اين شهر مقدس مشغول به كار هستند. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج از كربلاي معلی، بيش از ششصد نفر از پاكبانان شهرداري تهران در مرحله اول از روز چهارشنبه بيستم آبان و د... ادامه »
26
آيت الله مكارم شيرازي: اربعين خون تازه‌اي در رگ‌هاي شيعه جاري مي‌كند
چکیده: حضرت آيت الله مكارم شيرازي با بيان اين كه دشمنان مي خواهند در اربعين حادثه اي در برابر حادثه منا ايجاد كنند و بدين وسيله افزون بر تحت الشعاع قراردادن فاجعه منا مديريت شيعيان را زير سؤال ببرند، گفت: بايد تدابير لازم در برابر دسيسه هاي دشمن انديشيده شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حضرت آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد عصر روز گذشته د... ادامه »
26
ثبت نام های سماح از مرز یک میلیون نفر گذشت / اعزام کاروان های سازمان حج تا آخر آبان ادامه دارد
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت اعلام کرد : ثبت نام در سامانه سماح سازمان حج همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از یک میلیون و 63 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در این سامانه ثبت نام کرده اند. «محسن نظافتی» روز سه شنبه (26 آبان ماه) در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب گفت: بزودی برای زائران ثبت نامی د... ادامه »
24
دستورالعمل اجرایی نحوه اعطاء روادید از طریق دفاتر کارگزاری سازمان حج و زیارت مخصوص ایام اربعین
چکیده: دستورالعمل اجرایی نحوه اعطاء روادید(ویزا) از طریق دفاتر کارگزاری سازمان حج و زیارت مخصوص ایام اربعین طبق اعلام وزارت امورخارجه پیرو یادداشت سفارت عراق، حداقل تعداد نفرات هر گروه (مانیفست) پنج نفر می‌باشد و گروه های کمتر از پنج نفر می بایست به صورت انفرادی ثبت نام نمایند. با تو... ادامه »
23
مشتاقان زیارت اربعین چگونه ویزا دریافت کنند؟
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از ثبت نام بیش از 750 هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح سازمان حج خبر داد و گفت: مردم می توانند پس از ثبت نام در این سامانه نسبت به ارائه مدارک لازم به دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور برای دریافت ویزای زیارت اربعین اقدام نمایند. «محسن نظافتی» امروز (پنجشنبه 21 آبان ماه) در گفتگو با خبرنگار پای... ادامه »
21
جلسه آموزشی متمرکز زائرین عتبات عالیات شهرستان های اراک و ساوه برگزار شد.
چکیده: جلسه آموزشی شهرستان اراک درسالن آمفی اجتمات سازمان حج وزیارت روز چهارشنبه 20 آبان 94 با شرکت 4 کاروان جلسه آموزشی زائرین شهرستان ساوه روز سه شنبه 19 آبان 94 در مسجد مقدس زاده شهرستان ساوه برگزار شد. در این جلسات  حجج اسلام طباطبایی و اسلامی از روحانیون کاروان های حج وعتبات پیرامون مقدمات سفر معنوی واهمیت زیارت با توجه به آیات و روایات پرداخت... ادامه »
20
آغاز صدور روادید برای ثبت‌نام شدگان در سامانه سماح با قیمت ۳۰ دلار/ فرصت برای نام نویسی باقی‌ است
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج از آغاز صدور روادید برای ثبت‌نام شدگان در سامانه سماح با قیمت ۳۰ دلار خبر داد و گفت: تاکنون ۶۴۰ هزار نفر در این سامانه نام نویسی کرده‌اند؛ هنوز سامانه باز است و ثبت‌نام شدگان باید به دفاتر زیارتی مراجعه کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی درباره استقبال متقاضیان سفر به عتبات در ار... ادامه »
18
توصیه به زائران اربعین: بدون ویزا و بیمه به عراق سفر نکنید
چکیده: معاون امور حج و زیارت سازمان حج به زائران اربعین توصیه کرد: ضمن ثبت نام در سامانه سماح ، هرچه سریعتر نسبت به دریافت گذرنامه معتبر اقدام کرده و بدون ویزا و پوشش بیمه به عراق سفر نکنند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حمید محمدی روز جمعه 15 آبان ماه در گفتگوی خبری  اخبار  ساعت 10 صبح شبکه قرآن و معارف سیما در خصوص تد... ادامه »
18
بازدید از منطقه مرزی مهران جهت اربعین حسینی
چکیده: در روز جمعه مورخ 15/8/94 آقای دل پاک مدیریت حج و زیارت استان در معیت استاندار محترم استان مرکزی جناب آقای زمانی قمی و جمع کثیری از مدیران استان از جمله، معاون عمرانی استان و ریاست ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان مرکزی و جانشین ایشان، مدیر کل دانشگاه علوم پزشکی و معاونین، جانشین و مدیرکل هلال احمر استان، ریاست شورای شهر، فرماندار سا... ادامه »
17
جلسه انتقال تجربیات مدیران راهنمای عتبات
چکیده: این جلسه در ساعت 10:30 با تلاوت کلام الله مجید در مرکز آموزش حج و زیارت و با حضور جمعی از مدیران راهنمای عتبات عالیات و جناب آقای دکتر منصوری نماینده مرکز بهداشت استان آغاز گردید. در این جلسه آقای دکتر منصوری ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، در رابطه با بهداشت عراق و بیماری وبا که تبعات آن به ایران هم رسیده سخنان خود را شروع کرده و به م... ادامه »
17
همایش آموزشی زائرین عتبات عالیات شهرستان دلیجان برگزار شد
چکیده: جلسه آموزشی  متمرکز زائرین عتبات عالیات شهرستان دلیجان روز پنجشنبه 14 آبان 94 در حسینه باب الحوائج با شرکت دو کاروان از دفتر مولود سبحان دلیجان توسط مرکز اموزش حج و زیارت استان برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام طباطبائی از روحانیون کاروان های حج و عمره و عتبات عالیات توصیه های معنوی و اهمیت زیارت را در  غالب آیات و روایات به سمع حضار رس... ادامه »
16
ایران آماده اعزام زائران اربعین حسینی به کشور عراق است
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده اعزام زائران اربعین حسینی به عراق است و منتظر اعلام مسئولان این کشور هستیم. سعید اوحدی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم اربعین جانباختگان فاجعه منا در سبزوار طی گفت و گو با خبرنگاران در خصوص صدور روادید برای زائران اربعین افزود: پیگیری های بسیار در این زمینه انجام شده و تاکنون وزارت کشور و وزارت امور... ادامه »
16
با تطبیق DNA وضعیت مفقودین ایرانی فاجعه منا در آینده نزدیک معلوم خواهد شد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت روز گذشته(جمعه) در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: امیدواریم با تطبیق DNA پیکر سایر مفقودان ایرانی فاجعه منا پیدا شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، مهندس سعید اوحدی ظهر روز گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی ، گفت:  از رخداد منا به عنوان یک فاجعه نام می&z... ادامه »
16
تشريح اقدامات ستادي و اجرايي ويژه اربعين حسيني (ع)/ به کارگيري 3 هزار نيروي پليس براي تردد زائران اربعين حسيني
چکیده: معاون عمليات پليس پيشگيري ناجا از تشكيل جلسه ويژه با حضور روساي پليس پيشگيري استان هاي كرمانشاه، ايلام و خوزستان براي بررسي و هماهنگي آخرين وضعيت آمادگي نيروهاي پليس پيشگيري در برقراري نظم و امنيت مراسم اربعين حسيني (ع) خبر داد و به تشريح اقدامات ستادي و اجرايي ويژه اين مراسم پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ساز... ادامه »
16
اعلام نرخ پرواز های عتبات در ایام اربعین
چکیده: سازمان هواپیمایی کشوری به منظور ساماندهی عرضه بلیت پرو‌ازهای عتبات در ایام اربعین‌ حسینی، نرخ ثابتی برای پروازها از ۵ تا ۱۸ آذر تعیین کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بر اساس اعلام این سازمان شرکت های هواپیمایی از شنبه 16 آبان، فروش بلیت در مسیر پروازی نجف و بغداد را با قیمت اعلام شده آغاز خواهند کرد. نرخ بلیت هر صندلی هوا... ادامه »
13
مراسم یادبود چهلمین روز درگذشت حادثه دیدگان منی در اراک برگزار شد.
چکیده: مراسم یادبود حادثه دیدگان منا روز سه شنبه 12 آبان ماه جاری بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد الزهراء اراک  با سخنرانی آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اراک و با حضور استاندار مرکزی ، فرماندار اراک ، فرماندهان نظامی ، تنی چند از مدیران کل دستگاه های اجرایی ، کارگزاران زیارتی ، مدیران کاروان های حج و تعدادی از حجاج سال 94 و اقشار... ادامه »
13
توصیه‌های وزارت خارجه به زائران ایرانی اربعین
چکیده: وزارت خارجه در توصیه ای به زائران اربعین تاکید کرد:هرچه زودتر نسبت به اخذ روادید ورود به کشور عراق از سفارت یا سرکنسولگری‏‌های آن کشور اقدام کرده و از موکول کردن این امر به روزهای پایانی خودداری کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت اربعین حسینی به زائران این ایام توصیه&zw... ادامه »
13
شناسایی 3تن دیگر از جان باختگان حادثه منا/ این اجساد فردا تعیین هویت میشوند
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت از شناسایی3تن از جان باختگان حادثه منا خبر داد و گفت:با شناسایی این افراد آمار مفقودان به 25 نفر کاهش یافت که تا فردا از طریق دی ان ای موجود، تعیین هویت خواهند شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ سعید اوحدی  از شناسایی 3 نفر دیگر از مفقودان فاجعه منا خبر داد و گفت: ایرانی بودن این اجساد تایید شده و با ت... ادامه »
13
حضور رئیس سازمان حج و مسئولان ایرانی بر مزار جان باختگان فاجعه منا در مکه+تصاویر
چکیده: صبح امروز در چهلمین روز عروج ملکوتی قربانیان حادثه منا ؛ رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان ایرانی و خانواده های قربانیان بر مزار جان باختگان مظلوم فاجعه منا در مقبره الشهدای مکه مکرمه حضور یافته و یاد این عزیزان را گرامی داشتند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت که بمنظور پیگیری و... ادامه »
11
مراسم یادبود چهلمین روز فاجعه منا برگزار می شود
چکیده: جان‌ باختگان اين حادثه ان شاء الله مشمول اين كلام نوراني قرآن‌اند كه: «وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ» اين براي بازماندگان، تسلاي بزرگي است. ((مقام معظم رهبری))   به مناسبت چهلمین روز عروج لاله های سپید منا ، مراسم یادبودی رو... ادامه »
11
کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات رهبرانقلاب در خصوص فاجعه منا تشکیل جلسه داد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از برگزاری اولین جلسه کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات رهبرانقلاب در خصوص فاجعه منا خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در خصوص برگزاری اولین جلسه کمیته تبیین راهکارها و سیاست های تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص فاجعه منا گفت: در دیدار اخیر مسئولان حج با رهبر معظم ... ادامه »
10
سفر رئیس سازمان حج به عربستان / یافتن سه پیکر جدید از جان باختگان ایرانی فاجعه منا
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از سفر قریب الوقوعش به عربستان بمنظور پیگیری وضعیت جان باختگان ایرانی دفن شده در مکه و همچنین مفقودین ایرانی فاجعه منا خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته سه پیکر جدید از جان باختگان ایرانی فاجعه پیدا شده که با این حساب در مجموع از وضعیت 33 تن از مفقودین ایرانی فاجعه منا اطلاعی در دست نیست. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سا... ادامه »
10
همایش آموزشی عتبات عالیات شهرستان اراک برگزار شد
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات رأس ساعت 15:30 روز شنبه 9 آبان 1394 با عرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط حاج آقای زارعی آغاز شد.سپس مسئول حراست سازمان مطالبی را در مورد رعایت مسائل امنیتی سفر از جمله : عدم ارتباط غیر ضروری با افراد بیگانه، مراقبت در برخورد با دستفروشان ، اجتناب از همراه داشتن هرگونه مواد مخدر و پیامدها... ادامه »
07
پاسداشت چهلمين روز عروج حجاج فاجعه منا برگزار مي‌شود
چکیده: پاسداشت چهلمين روز عروج حجاج فاجعه منا، روز سه‌شنبه 12 آبان ماه برابر با 20 محرم الحرام و در ماه حزن و اندوه از سوي اقشار مختلف مردم و نهادها و مراكز فرهنگي در سراسر كشور برگزار مي‌شود.  به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ، پاسداشت چهلمين روز عروج حجاج فاجعه منا، روز سه‌شنبه 12 آبان ماه برابر با 20 محرم الحرام و در ماه حزن و اندوه ... ادامه »
07
حضور رئیس سازمان حج و زیارت در کمیسیون قضایی/ بررسی ابعاد حقوقی حادثه منا
چکیده: عضو کمیسیون قضایی مجلس از بررسی ابعاد حقوقی حادثه منا در کمیسیون متبوع خود خبر داد. محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس با اعلام این خبر، گفت: روز گذشته رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در کمیسیون قضایی مجلس گزارشی از حادثه منا ارائه کرد. وی با بیان اینکه در این جلسه مسئولان وزارت امور خارجه، وزارت اطلاعات و معاون حقوقی... ادامه »
05
تردد بدون ويزا ممنوع/ استقرار نمايندگي صدور ويزا در مرز
چکیده: وزير كشور عراق در بازديد از پايانه مرزي مهران،از صدو ويزاي اين كشور، براي زوار اربعين حسيني از يك تا دو ماه خبر داد و اظهار كرد: اين امر در راستاي ايجاد بستر لازم و راحتي زوار عتبات عاليات در هنگام اربعين حسيني براي بازگشت به ايران است. زوار اربعين حسيني از هر مرزي كه براي حضور در مراسم اربعين حسيني وارد كشور عراق مي شوند، بايد ويزا داشته باشند و ت... ادامه »
03
حضور 18 هزار زائر ایرانی در عراق همزمان با عاشورای حسینی
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: همزمان با عزاداری عاشورای حسینی 18 هزار زائر ایرانی در شهرهای مذهبی عراق حضور دارند. محسن نظافتی مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران ؛با اشاره به حضور زائران ایرانی در عتبات عالیات اظهارکرد: همزمان با مراسم عاشورای حسینی 18 هزار زائر ایرانی به شهرهای کربلا، نجف و کاظمین در ع... ادامه »
03
اعلام شماره حساب اختصاصي براي كمك‌هاي مردمي اربعين
چکیده: رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: شماره حساب 1040 بانك ملي قابل پرداخت در شعب سراسر كشور براي ارائه كمك‌هاي مردمي به كنگره عظيم راهپيمايي اربعين 94 اختصاص يافته است. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ، حسن پلارك رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات گفت: مسئوليت پشتيباني كميته‌هاي 10گانه ستاد اربعين بر عهده ستاد بازسازي عتبات عا... ادامه »
03
حادثه حریق در نجف اشرف به زائران آسیبی نرساند
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از وقوع آتش سوزی در انبار صحن در حال ساخت حضرت فاطمه(س) در نجف اشرف خبرداد و گفت: خوشبختانه در این حادثه به هیچ زائری آسیبی وارد نشده است.محسن نظافتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: پیش از ظهر امروز(پنجشنبه) انبار مصالح مربوط به صحن در حال ساخت حضرت فاطمه(س) گه در آن یونولیت و مواد نفتی و... ادامه »
03
ثبت‌نام 350 هزار نفر براي اربعين/نام‌نويسي در سماح الزامی است
چکیده: مدير كل عتبات سازمان حج و زيارت با بيان اينكه پيش ثبت‌نام در سامانه «سماح» اجباري است از نام نويسي بيش از 350 هزار نفر در سامانه «سماح» خبر داد و اظهار داشت: براي پيش ثبت‌نام عتبات هيچ هزينه‌اي دريافت نمي‌شود، كارگزاران زيارتي كه اين ثبت‌نام را از طريق سامانه «سماح» انجام مي‌دهند، نب... ادامه »
30
رئیس سازمان حج نحوه خدمات رسانی به حجاج و پیگیری امور حادثه دیدگان فاجعه منا را گزارش داد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت روز گذشته در جلسه دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامات صورت گرفته در حج امسال و همچنین پیگیری وضعیت آسیب دیدگان فاجعه منا را گزارش داد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی روز گذشته(دوشنبه 27 مهرماه) در جلسه دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج ابراهیمی با رهبر معظم انقلاب اسلام... ادامه »
29
گزارش همایش عتبات عالیات مورخه 28/7/1394
چکیده: مراسم گردهمایی زائران عتبات عالیات رأس ساعت 15:30 روز سه شنبه مورخه 28/7/1394 با عرض خیر مقدم گویی به زائرین و همچنین عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) وتلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط آقای اکبری آغاز شد. سپس حجت الاسلام طباطبایی مطالبی پیرامون اهمیت زیارت ( بُعد عرفانی سفر به عتبات و ادب وارد شدن به ... ادامه »
29
جلسه هماهنگی جهت برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه اراک برگزار شد
چکیده: جلسه هماهنگی جهت برقراری پروازهای عتبات عالیات از فرودگاه اراک امروز چهارشنبه 29 مهر 94 با حضور مرتضوی مدیر فرودگاه اراک و دل پاک مدیر حج و زیارت استان ،قاسمی مدیر عامل شرکت مرکزی کارگزاران استان و چند تن از مدیران عامل شرکت ها و دفاتر زیارتی برگزار شد. در این جلسه مدیر فرودگاه اراک اعلام کرد زیرساخت های لازم جهت انجام پروازهای بین المللی در هر سا... ادامه »
28
جلسه جمع بندی حج تمتع 1394
چکیده: جلسه جمع بندی حج تمتع سالجاری روز دوشنبه رأس ساعت 10 مورخه 27/7/94 در مرکز آموزش حج و زیارت برگزار شد و مدیریت سازمان حج وزیارت استان در ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت سوگواری سرور و سالار شهیدان و تشکر از مدیران و عوامل محترم حج تمتع 94 از آنان خواستند که نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را راجع به مسائل حج امسال از جمله:حمل و نقل،تغذیه و تدارکات،آزمای... ادامه »
28
1500 حسينيه كربلا، آماده خدمت رساني به زايران عاشورا
چکیده: رئيس بخش حسينيه ها و هيات هاي عراق تابع آستان هاي مقدس حسيني و عباسي در كربلا اعلام كرد: هماهنگي هاي لازم با موكب ها و حسينيه ها و نيز ادارت امنيتي استان كربلا صورت گرفته است و امسال بيش از 1500 حسينيه در نقاط مختلف كربلا آماده پذيرايي از زايران عاشورا هستند. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، رياض نعمه السلمان رئيس بخش ... ادامه »
28
همايش "احلي من العسل" در كربلا برگزار شد
چکیده: همايش احلي من العسل (شيرين تر از عسل) با حضور دانشجويان ايراني در كربلا برگزار شد. در اين همايش معنوي، فيلم مستند همراه با روايت گري پخش شد كه به وقايع دوران دفاع مقدس اشاره داشت و در نهايت پيوند عاطفي و فكري بين دوران دفاع مقدس و واقعه عاشورا ايجاد شد و فضايي آكنده از عشق به شهادت شكل گرفت. به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي ... ادامه »
28
فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌انگیز منا نباید فراموش شود/ وظیفه دستگاه دیپلماسی و سازمان حج دنبال کردن قاطعانه ماجراست
چکیده: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج:   فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌انگیز منا نباید فراموش شود/ وظیفه دستگاه دیپلماسی و سازمان حج دنبال کردن قاطعانه ماجراست/ دولتهای غربی و دستگاه‌های دروغگو و منافق مدعی حقوق بشر به نفع دولت رفیق خود سکوت محض کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ب... ادامه »
28
جزئیات جدیدی از فاجعه منا / ماجرای خیابان 204
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه از بخش های مبهم فاجعه منا پرده برداشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی عصر امروز (دوشنبه 27 مهر) در نخستین نشست خبری که پس از بازگشت از عربستان داشت، ضمن تشریح جزییات بیشتری از فاجعه منا اعلام کرد: خیابان 204 مسیر حرکت زائران ایرانی نبود و زائران ما به ا... ادامه »
27
دهه اول محرم چه تعداد زائر به عراق می‌روند؟
چکیده: مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اعلام کرد: روزانه حدود 2500 زائر ایرانی در دهه‌ی نخست ماه محرم و به مناسبت روزهای تاسوعا و عاشورا، به عتبات عالیات عراق اعزام می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی با تاکید بر این‌که اعزام زائران به عتبات عراق در دهه‌ی نخست ماه محرم، روال عادی را طی می‌کند... ادامه »
27
اعزام تیم پزشکی به کربلا/تشریح خدمات درمانی در تاسوعا و عاشورا
چکیده: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، از اعزام تیم‌ پزشکی ۶۰ نفر همراه با ۲۴ تن دارو برای ارائه خدمات درمانی به زائران کربلا در تاسوعا و عاشورا خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، دکتر سید علی مرعشی با اعلام این خبر و تاکید بر این که در تاسوعا و عاشورا ترکیب تیم درمانی متفاوت از اربعین خواهد بود، افزود: با توج... ادامه »
27
برگزاری زیارت عاشورا در دهه ماه محرم
چکیده: همزمان با شروع دهه ماه محرم، مراسم پرفیض زیارت عاشورا پیش از شروع ساعت اداری در محل حج و زیارت استان برگزار می گردد. در این مراسم که با حضور پرسنل و برخی از کارگزاران زیارتی برگزار می شود مداحان اهل بیت ضمن قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا به گوشه هایی از مصائب اهل بیت (ع) اشاره نموده و عزاداری می نمایند.
26
بازگشت آخرین گروه از حجاج استان مرکزی از سرزمین وحی
چکیده: آخرین گروه از حجاج استان مرکزی در تاریخ 23 مهرماه جاری از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد میهن اسلامی شدند این گروه با ظرفیت 160 نفر از شهرستان ساوه به سرزمین وحی اعزام شده بودند قابل ذکر است پرواز های برگشت کاروان های استان مرکزی از تاریخ 6 مهرماه آغاز شده بود .ایستگاه پروازی استان مرکزی در حج امسال فرودگاه امام خمینی (ره) بود که تمامی کاروان ها... ادامه »
25
جلسه انتقال تجربیات مدیران عتبات
چکیده: جلسه انتقال تجربیات مدیران عتبات مورخه 23/7/94 رأس ساعت 9 صبح با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. در ابتدای این جلسه حاج آقای دل پاک فرا رسیدن ماه محرم را تسلیت عرض نمودند و بر برگزاری جلسه انتقال تجربیات مدیران در طول سال، فراگیری زبان عربی برای برقراری ارتباط با مسئولان عراقی، برگزاری جلسه توجیهی زائران توسط دفاتر، همراه داشتن سیم کارت عربی توس... ادامه »
21
هواپيماي حامل پيكرهاي مطهر ٨٧ جان باخته ايراني فاجعه منا به زمین نشست
چکیده: هواپيماي حامل پيكرهاي مطهر ٨٧ جان باخته ايراني فاجعه منا لحظاتی پیش به زمین نشست. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، هواپيماي حامل پيكرهاي مطهر ٨٧ جان باخته ايراني فاجعه منا ساعت ٤٥ دقيقه بامداد امروز (سه شنبه) در فرودگاه مهرآباد تهران به زمين نشست. بر اساس این گزارش با چهارمین پروازی که به منظور انتقال پیکرهای مطهر جان باختگا... ادامه »
18
انتقال پیکرهای مطهر 87 تن دیگر از جان باختگان فاجعه منا به کشور / توضیحات مهندس اوحدی در خصوص احتمال دفن جان باختگان
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت ضمن اعلام اینکه که  کار تشریفات قانونی برای انتقال 87 پیکر جان باختگان ایرانی فاجعه منا در حال انجام است، در خصوص احتمال دفن جان باختگان حادثه منا توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه، مهندس سعید اوحدی امروز(جمعه) در گفتگو با خبر ساعت 13 شبکه خبر در خصوص آخرین آمار حادثه... ادامه »
15
چگونه آمار ۴۶۴ جانباخته ایرانی فاجعه منا به ۱۰۰۰ نفر نرسید
چکیده: مدیر عملیات پزشکی حج پس از ۱۳ روز عملیات امدادی و درمانی از ناگفته‌های نجات ۶۰۰ حاجی در حادثه مِنا گفت و دلایل چگونگی نرسیدن آمار ۴۶۴ جانباخته ایرانی فاجعه منا به یک هزار نفر را نیز تشریح کرد. مدیر عملیات پزشکی حج پس از 13 روز عملیات امدادی و درمانی از ناگفته‌های نجات 600 حاجی در حادثه مِنا گفت و دلایل چگونگی نرسیدن آمار 464 جانباخته ا... ادامه »
14
بازگشت زائران مدينه بعد به ايران آغاز شد
چکیده: رييس ستاد مدينه گفت عمليات انتقال زائران مدينه بعد از شهر پيامبر به كشورمان آغاز شده و 25 مهرماه پايان خواهد يافت. نصرالله فرهمند رئيس ستاد مدينه از آغاز عمليات انتقال زائران مدينه بعد ازشهر پيامبربه ميهن اسلامي خبرداد . رئيس ستاد مدينه درگفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج درمدينه منوره اظهار داشت بازگشت حدود 27 هزار حاجي مدينه بعد به كشو... ادامه »
12
برگزاری مراسم سوگواری و بزرگداشت شهدای منا
چکیده: به مناسبت بزرگداشت شهدای فاجعه منا از طرف حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک مراسمی از ساعت 4-6 عصر امروز یکشنبه  12 مهر ماه 94 در محل مصلای بیت المقدس اراک برگزار می گردد. متن اطلاعیه به شرح ذیل می باشد: انالله و انا الیه راجعون ملت بزرگ ایران در روز عید قربان بدست جنایتکاران عزیزترین عزیزان ... ادامه »
11
استقبال از شهداي فاجعه منا با حضور روساي سه قوه
چکیده: در مراسم اداي احترام به اين پيكرها رييس جمهوري، رييس مجلس شوراي اسلامي، رييس قوه قضاييه ، رييس دفتر رهبر معظم انقلاب، معاون اول رييس جمهوري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي،رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران و جمعي نمايندگان مجلس و مقامات كشوري و لشگري حضور داشتند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، هواپيماي سعودي حامل پيكر مطهر 104 حاجي جانباخته فاجعه من... ادامه »
06
برگزاری مراسم گرامیداشت جان باختگان حادثه منا و هفته دفاع مقدس
چکیده: مراسم گرامیداشت جان باختگان فاجعه منا و هفته دفاع مقدس به همت پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) حج وزیارت استان مرکزی با حضور پرشور بسیجیان و کارگزاران استان در مورخ 5/7/1394برگزار گردید .دراین مراسم ضمن محکوم نمودن سوء مدیریت و رفتار نامناسب حکومت سعودی در فاجعه منا ، کارگزاران حج وزیارت استان این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عص... ادامه »
06
بازگشت اولین گروه از حجاج ایرانی به کشور
چکیده: اولین گروه از حجاج ایرانی صبح امروز راهی میهن اسلامی شدند. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ اولین گروه از حجاج ایرانی بیت الله الحرام ساعت 8:30 صبح امروز(دوشنبه) 6 مهرماه به وقت محلی فرودگاه جده را به مقصد میهن اسلامی ترک کردند. بر اساس این گزارش نخستین گروه از زائران ایرانی بیت الله الحرام صبح امروز با پرواز 5077 به کش... ادامه »
04
آخرین اطلاعیه از وضعیت زائرین استان مرکزی
چکیده: مدیریت حج و زیارت استان مرکزی ضمن ابراز تاسف و تأثر از حادثه غم بار منا و همدردی با خانواده جانباختگان و مصدومین حادثه، اعلام می دارد از 1170 نفر زائر اعزام شده استان به سرزمین منا، به حمدلله هیچیک از زائرین این استان آسیب ندیده و طبق گزارشات واصله از مدیران کاروانهای استان، کلیه زائرین درصحت و سلامت بسر می برند.
04
قسمتی از پیام مقام معظم رهبری در پی فاجعه مصیبت بار منا:
چکیده: «انا لله و انا الیه راجعون» جان‌ باختگان اين حادثه انشاالله مشمول اين كلام نوراني قرآن‌اند كه:      «وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ» اين براي بازماندگان، تسلاي بزرگي است. آنان پس از طواف و سعي و ... ادامه »
31
تجدید میثاق پرسنل و کارگزاران حج و زیارت استان مرکزی با شهدای انقلاب و دفاع مقدس
چکیده: در اولین روز از هفته دفاع مقدس به همت پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) حج وزیارت استان مرکزی مراسم تجدید میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در جوار مطهر گلزار شهدای اراک با حضور کارگزاران وپرسنل سازمان حج وزیارت استان مرکزی برگزار گردید . دراین مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع قدس ، کارگزاران وپرسنل سازمان حج ... ادامه »
31
اولین مرحله انتقال زائران ایرانی خانه خدا به مشاعر مقدس با اعزام زائران اهل سنت به سرزمین مقدس منا آغاز شد
چکیده: اولین مرحله انتقال زائران ایرانی خانه خدا به مشاعر مقدس با اعزام زائران اهل سنت به سرزمین مقدس منا آغاز شد.به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکرمه ، عملیات اعزام زائران اهل سنت به سرزمین مقدس منا از ساعت 6:30 صبح امروز(سه شنبه 31 شهریور) آغاز شده و تا پیش از ظهر امروز ادامه دارد.بر اساس این گزارش بیش از 5 هزار زائر ایرانی... ادامه »
31
آخرین توصیه ها به مسئولین ستاد حج درخصوص برگزاری ایام تشریق
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در آستانه اعزام زائران به عرفات به مسئولان ستاد حج تأکید کرد: در ایام تشریق در مرحله اول از بروز مشکلات پیشگیری کنید و اگر با مشکلی روبرو شدید به عنوان یک مسئله به آن نگاه کنید و مسائل را در زمان خودش حل کنید به هرحال زمان در ایام تشریق محدود و برگشت ناپذیر است. به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از مکه مکر... ادامه »
31
زائران ایرانی امروز راهی سرزمین عرفات می شوند
چکیده: مسئول نقل ترددی و بین شهری ستاد مکه مکرمه فرآیند انتقال زائران به سرزمین عرفات و مشاعر مقدسه را تشریح کرد.«حسن سرخوش» مسئول نقل ترددی و بین شهری ستاد مکه مکرمه در حج در گفتگو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به مکه مکرمه در خصوص عملیات اعزام حجاج ایرانی به عرفات و مشاعر مقدسه گفت: انتقال زائران به مشاعر مقدسه که در قالب عملیات... ادامه »
24
برنامه های پایگاه بسیج حج و زیارت استان مرکزی در هفته دفاع مقدس
چکیده: از کلیه کارگزاران حج و زیارت استان دعوت می گردد در برنامه های اعلام شده شرکت نمایند:   1- سه شنبه 94/6/31 مراسم تجدید میثاق با شهدا با حضور بسیجیان و کارگزاران حج و زیارت استان : ساعت 8 صبح، مقابل یادمان شهدا در گلزار شهدای اراک 2- یکشنبه 94/7/5 مراسم گرامیداشت دفاع مقدس با حضور کارگزاران استان: ساعت 16 الی 18 در سالن اجتم... ادامه »
15
همایش عتبات عالیات مورخه 14/6/1394
چکیده: همایش عتبات عالیات مورخه  14/6/1394 مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز شنبه مورخه 14/6/1394  رأس ساعت 17:30 باعرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط حاج آقای  امیدوار  آغاز شد. بعد از آن  حجت الاسلام فرجی مطالبی پیرامون اهمیت زیارت ( بُعد عرفانی سفر به عتبات و ادب وارد شدن به حرم و ثواب زی... ادامه »
12
آغاز پروازهای مدینه بعد / امروز تعداد زائران ایرانی حاضر در مدینه به نقطه ماکزیمم می رسد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه امروز جمعیت زائران ایرانی حاضر در مدینه منوره به بیشترین میزان خود می رسد، گفت: پروازهای مدینه بعد به مقصد فرودگاه جده از امروز آغاز شده و طی پروازهای امروز 1100 نفر از زائران ایرانی از طریق فرودگاه جده وارد عربستان می شوند.مهندس سعید اوحدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: خوشبختانه... ادامه »
08
پایان کار صدور روادید حجاج تمتع/ کاهش تاخیر پروازها به 12 دقیقه
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت گفت: صدور تمامی 64 هزار روادید زائران ایرانی حج تمتع انجام شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به روند صدور روادید حجاج تمتع اظهار کرد: در حال حاضر کار صدور روادید حجاج تمتع در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد به پایان رسیده است و تمامی 64هزار روادید زائران... ادامه »
07
تاریخ رفت و برگشت کاروان های تمتع 94 استان مرکزی
چکیده: Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA ... ادامه »
07
اوحدی: تردد از مرز عراق بدون گذرنامه در اربعین امسال ممکن نیست/۱۵ شهریور ماه؛ آغاز ثبت‌نام برای شرکت در پیاده‌روی اربعین‌حسینی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه تردد از مرز عراق بدون گذرنامه در اربعین امسال ممکن نیست، گفت: مشتاقان به شرکت در پیاده‌روی اربعین حسینی می‌توانند از ۱۵ شهریور امسال در سامانه سماح، سامانه مشتاقان اربعین ثبت‌نام کنند.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس سعید اوحدی در ایلام، اظهار داشت: تمامی مشتاقان... ادامه »
07
ارائه خدمات پزشکی به حجاج در 4 درمانگاه مدینه منوره/افزایش تنوع در برنامه غذایی حجاج
چکیده: رئیس ستاد مدینه منوره با بیان اینکه تعداد زائران اعزامی به مدینه منوره به 12 هزار نفر رسیده است، گفت: در حج امسال در 4 درمانگاه مدینه خدمات پزشکی به زائران ارائه می گردد همچنین بمنظور رفاه زائران تنوع در برنامه غذایی زائران افزایش یافته است. نصرالله فرهمند رئیس ستاد مدینه منوره در حج تمتع 94 بامداد شنبه هفتم شهریورماه  در گفتگو با خبرنگار پای... ادامه »
04
اعلام زمان پیش ثبت نام از متقاضیان حضور در مراسم پیاده روی اربعین
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: متقاضیان پیش ثبت نام برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) از 15 شهریور ماه می توانند در سامانه سماح این سازمان ثبت نام کنند.در اطلاعیه سازمان حج و زیارت آمده است:السلام علیک یا اباعبدالله(ع)به اطلاع مردم شریف و مؤمن ایران اسلامی می رساند با توجه به ضرورت برنامه ریزی برای حضور گسترده علاقمندان در مراسم پیاده روی ... ادامه »
04
هشدار سازمان حج و زیارت به مشتاقان زیارت عتبات نسبت به ثبت نام در گروه های ارزان قیمت غیر مجاز
چکیده: سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای نسبت به ثبت نام برای سفرهای عتبات که بدون مجوز این سازمان و با قیمت های بسیار نازل و فریبنده انجام می گیرد، هشدار داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ متن اطلاعیه روابط عمومی این سازمان بدین شرح است: پیرو گزارش های رسیده و مراجعات متعدد مشتاقان زیارت عتبات به این سازمان به اطلاع می رساند از ماه رمضان گ... ادامه »
31
همایش حج کاروان31012 ساوه
چکیده: در روز جمعه30/5/94همایشی با هدف اشنایی بیشتر زایرین ساوجی با موضوعات حج و انجام عملی مناسک و اماده شدن زایرین جهت اعزام و امادگی بیشتر زایرین جهت انجام اعمال و مناسک حج برگزار گردید در این همایش پس از قرائت قران توسط یکی از بهترین قراء ساوه ای سرود جمهوری اسلامی ایران نواخته شد سپس توسط مداح اهل بیت اقای بهاری در پیرامون دهه کرامت مولودی خوانی نمو... ادامه »
29
فوت حاج احمد عباسی
چکیده: بدینویسله فوت خادم الحجاج، حاج احمد عباسی را به اطلاع می رساند. این مدیریت ضمن عرض تسلیت به خانواده و بازماندگان آن مرحوم، علو درجات و همنشینی با اولیاءالله را برای آن خادم بزرگوار از پروردگار متعال مسئلت می نماید.
29
لیست پروازهای رفت کاروانهای مدینه قبل استان مرکزی
چکیده: لیست پروازهای رفت کاروانهای مدینه قبل استان مرکزی   شماره کاروان نام مدیر تاریخ پرواز ساعت پرواز شماره پرواز ... ادامه »
29
همایش عتبات عالیات مورخه 28/5/1394
چکیده: همایش عتبات عالیات مورخه  28/5/1394 مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات روز چهارشنبه مورخه 28/5/1394  و همزمان با هفته حج و دهه کرامت ،  رأس ساعت17:30 با  عرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط  جناب  حاج آقای  زارعی  آغاز شد. بعد از آن  حجت الاسلام طباطبایی  مطالبی پیرامو... ادامه »
21
برگزاری همایش سراسری حجاج تمتع94 استان مرکزی
چکیده: همایش آموزشی حجاج تمتع شهر اراک صبح روز سه شنبه  بیستم مرداد ماه هم زمان با شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) در سالن ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک با حضور 800 نفر از زائرین کاروان های تمتع  برگزار گردید. در این همایش ابتدا پیام نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی توسط  حجت الاسلام آخوندی مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام  معظم رهبری د... ادامه »
19
هشدار مهم سازمان حج به مشتاقان زیارت عتبات
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت ضمن اعلام کاهش ۱۰ درصدی قیمت عتبات عالیات، به مردم هشدار داد: فریب تبلیغات کاروان‌های غیرمجاز را نخورند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ مهندس «سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت ضمن هشدار به مردم در خصوص استفاده از کاروان‌های غیرمجاز برای اعزام به عتبات عالیات، گفت: تلاش ما این است که ... ادامه »
18
آغاز پیش ثبت نام سفرهای عتبات عالیات ازامروز
چکیده: سازمان حج و زیارت اعلام کرد: متقاضیان سفرزیارتی عتبات عالیات که مایلند از 24 شهریور  لغایت 30 آبان ماه سالجاری به این سفر زیارتی اعزام شوند، می توانند از ساعت 9 صبح فردا (دوشنبه) با مراجعه به سامانه www.atabat.haj.ir  برای پیش ثبت نام اقدام نمایند. به گزارش روابط عمومی سازمان حج و زیارت، در متن اطلاعیه این سازمان آمده است: ضمن ... ادامه »
15
تلاش منسجم زمينه‌ساز برگزاري حجي باشكوه / نقش ویژه آموزش و اطلاع‌رسانی در حج امسال
چکیده: نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني، تلاش متحد و منسجم را زمينه‌ساز برگزاري حجي باشكوه دانست و از كارگزاران حج خواست با همكاري و هوشياري بيشتر در به سر انجام رساندن حجي آرام و مطلوب تلاش كنند. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج ، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر در همايش سراس... ادامه »
15
تشریح ویژگی های تمتع 94 در همایش سراسری مدیران حج در قم
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: 61 هزار زائر ایرانی از اول تا بیست و ششم شهریور به عربستان اعزام می شوند . به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، مهندس سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت امروز در همایش 2 روزه مدیران ستادی ، استانی و کاروانهای حج تمتع سال 1394 از آغاز صدور ویزای زائران حج تمتع خبر داد و گفت : زائران ایرانی... ادامه »
14
بررسی راهکارهای ارائه خدمات مطلوبتر به زائران عتبات عالیات
چکیده: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت از قم ، گردهمایی ویژه عتبات عالیات با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ، معاون وزیر و ریاست سازمان حج و زیارت ، مدیران کل سازمان مرکزی و مدیران حج و زیارت استانهای سراسرکشور و همچنین مسئولین شرکت شمسا و نمایندگان شرکتهای مرکزی استانها  از ساعت 8 صبح تا ساعت 19 روز سه شنبه 13 مرداد ماه در اس... ادامه »
13
برگزاری جلسه کمیته آموزش
چکیده: جلسه کمیته آموزش مورخه 12/5/1394 رأس ساعت 9:00 صبح در سازمان حج و زیارت استان مرکزی و با بیان حدیثی از امیرالمؤمنین (ع) توسط حجة الاسلام ابراهیمی آغاز شد سپس دبیر جلسه موضوع جلسه را اعلام نمودند و آقای چرب دست گزارش مالی سالهای 93 و94 و اقدامات انجام شده را توضیح دادند و مسئول آموزش نیز فعالیتهای سال جاری (94) و دوره های آموزشی که قرار است در سال ج... ادامه »
13
جلسه هماهنگی همایش متمرکز حج تمتع استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: جلسه هماهنگی حج تمتع استان مرکزی روز دو شنبه 12 مرداد 94 با حضور مدیر حج و زیارت استنان مرکزی ،مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان و مدیران کاروان ها در محل دفتر مدیریت حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد. در این جلسه حجت الاسلام آخوندی با توجه به دستورالعمل ارسالی از بعثه مقام معظم رهبزری مطالبی در خصوص نحوه برگزاری همایش و محتوای برنا... ادامه »
12
اطلاعیه دوره های جدید در مرکز آموزش
چکیده: اطلاعیه دوره معاونت ثابت عمره و عتبات (دستیار) و هتلداری مورخه 21/5/1394 در مرکز آموزش حج و زیارت استان برگزار خواهد شد ، افراد دارای شرایط جهت ثبت نام تا مورخه 15/5/1394 به واحد آموزش مراجعه نمایند.
12
آغاز صدور روادید حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع از امروز(دهم مرداد مطابق با 15 شوال) آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» با اشاره به آغاز صدور روادید زائران تمتع اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده و با توجه به اینکه همه ساله سفارت عربستان در تهران و کنسول‌گری این ... ادامه »
10
انا لله و انا الیه راجعون
چکیده: کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام  جناب آقای علی محتشمی ضایعه درگذشت پدر بزرگ گرامیتان را از صمیم قلب تسلیت عرض می نماییم خداوند متعال روح پاکش را با حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام محشور نماید و به بازماندگان صبرجزیل عنایت فرماید. مدیریت و پرسنل حج و زیارت استان مرکزی
08
پيام مهم نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت به حجاج ايراني
چکیده: شما سفيران و پيام آوران انقلابي بزرگ و شهيداني سرفراز هستيد، ملت‌هاي مسلمان دنيا چشم اميد به ايران اسلامي دوخته‌اند و با زائران ايراني به ديد ويژه‌اي مي‌نگرند و تمامي اعمال و رفتار ما را زير نظر دارند از اين رو كوشش كنيد در اين سفر زينت مكتب اهل بيت باشيد و با شركت در نمازهاي جماعت حرمين شريفين و نيز اُنس با قرآن و دعا و رفتار ك... ادامه »
08
شرایط بهره‌مندی زائران حج تمتع از پوشش بیمه تکمیلی اعلام شد
چکیده: زائران حج تمتع امسال می توانند علاوه بر پوشش بیمه مکمل پایه که به همه زائران ارائه می گردد، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند. بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت، زائران اعزامی به حج تمتع که همگی تحت پوشش بیمه قرار می گیرند، می توانند علاوه بر بهره‌مندی از پوشش بیمه مکمل پایه که به همه زائران ایرانی حج تعلق می گیرد، از پوشش بیمه تکمیلی زائرین که د... ادامه »
07
گردهمايي ارتقاء گروه هاي ياوران حجاج كاروان هاي حج تمتع 1394 استان مركزي برگزار شد.
چکیده: گردهمايي ارتقاء گروه­هاي ياوران حجاج كاروان­هاي حج تمتع 1394  روز سه شنبه ششم مرداد ماه  با حضور ياوران حجاج كاروان ها  و  با حضور حجت الاسلام عسگری نماینده معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبریدر سالن آمفي تئاتر حج و زيارت استان  مرکزی برگزار شد.  این مراسم با هدف تبيين برنامه ­هاي فرهنگي حج تمتع 1394 و ايجاد هماهنگي ... ادامه »
06
تمهیدات پزشکی در حج امسال / کمبود دارو در حج نخواهیم داشت
چکیده: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به تمهیدات پزشکی در نظر گرفته شده برای حج امسال اشاره کرد و گفت: به اندازه کافی دارو در عربستان داریم و کمبود دارو نخواهیم داشت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت و سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت امروز دوشنبه پنجم مرداد ماه طی نشستی خبری به تشریح برنامه‌... ادامه »
06
اعزام ۶۰ هزار زائر به عتبات تا پایان تابستان/ حذف ۶۰ هتل بی‌کیفیت در عراق/ بهره‌برداری از زائرسرای طریق‌القدس چزابه تا پایان مرداد
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از اعزام ۶۰ هزار زائر به عتبات عالیات تا پایان تابستان خبر داد و گفت: ۶۰ هتل بی‌کیفیت از چرخه خدمات‌رسانی در عراق حذف شدند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» در نشست خبری خود که در ساختمان مرکزی سازمان حج و زیارت برگزار شد درخصوص اقدامات انجام گرفته برای زیارت عتبات گفت: برنامه... ادامه »
31
آموزش آنلاین مکالمه عربی برای زائران
چکیده: پایگاه اطلاع‌رسانی حج به منظور دسترسی آسانی و راحت، زائران، مدیران روحانیان کاروان‌های حج تمتع، عمره و عتبات، امکان آموزش مکالمه رایگان زبان عربی را فراهم کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، حجت‌الاسلام روزبه برکت‌رضایی مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری از بروز رسانی بخش آموزش مکالمه عربی بر... ادامه »
31
راهنمای سفر زیارتی حج تمتع 94 منتشر شد
چکیده: سازمان حج و زیارت راهنمای سفر زیارتی حج تمتع 94 شامل دانستنیهای ضروری حجاج را منتشر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، کتابچه راهنمای سفر زیارتی حج تمتع سال 94 شامل دانستنیها و نکات ضروری قابل استفاده برای زائران حج تمتع امسال به همت روابط عمومی سازمان حج و زیارت منتشر شد. بر اساس این گزارش این کتابچه راهنما که به زودی در میان بخ... ادامه »
31
امور حج تمتع طبق برنامه در حال اجرا است
چکیده: معاون سازمان حج و زیارت با بیان این مطلب که برنامه های حج تمتع طبق روال گذشته در حال اجرا است، گفت: طبق دستورالعمل ابلاغ شده گذرنامه زائران جمع آوری و برای صدور ویزای زائران یک ماه زمان نیاز است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «حمید محمدی» در خصوص روند امور اجرایی حج تمتع سال 94 اظهار کرد: در حال حاضر روند حج تمتع به خو... ادامه »
30
10 مرداد ؛ آغاز صدور روادید حجاج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: صدور روادید زائران ایرانی حج تمتع سال 94 از هفته دوم شوال مطابق با 10 مرداد آغاز می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت، مهندس سعید اوحدی با اشاره به زمان صدور روادید حجاج تمتع اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، جمع آوری گذرنامه‌های زائران به منظور صدور روادید از تاریخ 20 تیر آغاز... ادامه »
23
آغاز ثبت نام اعزام به عتبات دانشگاهیان / قرعه کشی؛ سوم مرداد
چکیده: رییس ستاد عمره و عتبات دانشجویان از آغاز ثبت‌نام عتبات دانشجویان از 23 تیرماه خبر داد و گفت: برای اعزام دانشجویان به عتبات، قرعه‌کشی انجام می‌شود اما اولویت با افرادی است که علی رغم ثبت نام برای سفر عمره، به دلیل مشکلات پیش آمده مشرف نشده‌اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی در ... ادامه »
21
زايران ايراني به جمع خبرنگاران افتخاري حج مي‌پيوندند
چکیده: زايران حج تمتع مي‌توانند اخبار واطلاعات مربوط به كاروان‌هاي خود قبل از سفر حج و حين سفر، خاطرات و اتفاقات مهم، تصاوير ويژه از زيارات و غيره را براي انتشار در پايگاه‌ اطلاع رساني حج ارسال كنند. حجت‌الاسلام روزبه بركت رضايي، مديرمسؤول پايگاه اطلاع رساني حج، اظهار داشت: همزمان با آغاز اعزام زايران و حجاج ايراني به سرزمين وحي، زاير... ادامه »
21
محل دفتر نمايندگي بعثه‌‌ رهبري در كربلا تغيير كرد
چکیده: نمايندگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در عراق اعلام كرد كه دفتر نمايندگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در كربلاي معلي به مكان جديد انتقال يافت. مديران، روحانيون و زايران عزيز براي ارتباط با دفاتر نمايندگي بعثه‌ مقام معظم رهبري در كربلا مي‌توانند به جنب خيمه‌ گاه، شارع قزوينيه (اول شارع سعديه)، هتل جواهر مراجعه كنند. براساس اين گزارش، دف... ادامه »
20
صدور ویزای حجاج امسال از هفته دوم شوال
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از صدور ویزای زائران حج تمتع امسال از هفته دوم شوال خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته دستورالعملی در این راستا به تمامی استان‌ها ابلاغ شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» درباره زمان صدور ویزا زائران حج تمتع امسال اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی&zw... ادامه »
20
95 درصد معاینات حجاج انجام شده است / 3 تفاوت حج امسال با حج گذشته
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه 95 از معاینات پزشکی زائران حج امسال انجام شده است، به تشریح 3 تفاوت در حج تمتع امسال با تمتع سال گذشته پرداخت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس اوحدی در خصوص آخرین اخبار سازمان حج و زیارت در زمینه حج تمتع گفت: از بهمن سال 93 که ثبت‌نام زائران شروع شد تمام برنامه‌ریزی‌ها انجا... ادامه »
20
سامانه های سازمان حج و زیارت تجمیع شد.
چکیده: در اجرای مصوبه شورای معاونت توسعه مدیریت و منابع  سامانه های سازمان حج و زیارت در پرتال اصلی سازمان با نام www.haj.ir تجمیع شد.  این سامانه به عنوان درگاه اصلی سازمان حج و زیارت برای عموم مردم می باشد و به منظور تسهیل در استفاده از سامانه های سازمان بویژه توسط کارگزاران و دفاتر خدمات زیارتی، کلیه سامانه های سازمان در چهار زیرگروه حج تمتع... ادامه »
15
چهارمین جلسه آموزشی حجاج شهرستان خمین در اردوگاه امام خمینی (ره) برگزار شد.
چکیده: چهارمین جلسه آموزشی حجاج شهرستان خمین از ساعت18 و 30 دقیقه روز جمعه 12 تیرماه 94 در اردوگاه امام خمینی (ره) شهر خمین برگزار شد. در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، غلامی مدیر کاروان گزارشی از وضعیت کاروان ارائه نمود؛ سپس دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی مطالبی در خصوص آخرین وضعیت کاروان های حج استان و همچنین خدمات ارائه شده در زمین... ادامه »
07
آغاز مجدد اعزام های هفت روزه عتبات از 12 تیر / ادامه ثبت نام های بدون قرعه کشی
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام‌های ۷ روزه به عتبات در ماه مبارک رمضان از ۱۲ تیرماه آغاز می‌شود، گفت: هنوز متقاضیان سفر به عتبات در ماه رمضان می‌توانند ثبت‌نام کنند و بدون قرعه‌کشی اعزام شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «محسن نظافتی» با بیان اینکه استقبال خوبی از اعزام ب... ادامه »
07
آماده سازی مهران برای پذیرایی از زائران اربعین / احتمال بازگشت قیمت سفرهای عتبات به قیمت های سال قبل
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از برنامه های ستاد اربعین برای بهبود خدمات دهی به زائران اربعین امسال خبر داد و گفت: هیئتی ایرانی عازم عراق شدند و امیدواریم با مذاکراتی که با طرف عراقی خواهند داشت، همانگونه که وعده داده بودیم قیمت سفرهای عتبات به قیمت های سال 93 بازگردد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس اوحدی پیش از ظهر دیروز(شنبه) ... ادامه »
02
استقبال زائران از سفرهای عتبات ویژه ماه رمضان
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از استقبال خوب زائران از سفرهای عتبات ویژه ماه رمضان خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «محسن نظافتی» در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین وضعیت اعزام به عتبات با بیان اینکه این اعزام‌ها از اول ماه مبارک رمضان به دو صورت هوایی و زمینی در بسته‌های 14 شبه و 23 شبه صورت گرفته است، ... ادامه »
02
برگزاری مراسم قرائت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان
چکیده: با توجه به فرارسیدن ماه پرخیر و برکت رمضان و بهره برداری هر چه بیشتر از از این ماه مراسم قرائت قرآن کریم همه روزه پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در محل نمازخانه حج و زیارت استان مرکزی برگزار می گردد. لذا از کلیه کارگزاران علاقه مند نیز دعوت می شود در این مراسم معنوی شرکت فرمایند.
01
افزایش 12 درصدی پروازهای مدینه قبل در حج امسال
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: در حج تمتع امسال اعزام زائران مدینه اول با ۱۲درصد افزایش به ۶۵ درصد خواهد رسید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ؛ سعید اوحدی با اشاره به افزایش اعزام های مدینه اول اظهار کرد: با توجه به تمایل زائران کشورمان برای اعزام با پروازهای مدینه قبل، لذا با تلاش های انجام شده توانستیم اعزام زائران مدینه قبل را نسبت ... ادامه »
27
جلسه هماهنگی مدیرمجموعه منازل الحیاه با مدیران کاروانها
چکیده: جلسه عوامل کاروانهای مستقر در مجموعه منازل الحیاة روز سه شنبه 26/3/93 از ساعت 11:00 صبح و با حضور جناب آقای دل پاک مدیریت محترم سازمان حج و زیارت استان مرکزی،ومدیران محترم کاروان آقایان: عبدی از تهران، محمد شاهی از بوشهر ، عطایی از مشهد ، نیک طبع از کرمان، حسینخانی از کرمان، شمس الدینی از کرمان ، احمدی از اراک و مدیر مجموعه هتل مذکورجناب آقای اقبال... ادامه »
25
نتايج آزمون جامع كارگزاران حج تمتع هفته آينده اعلام مي‌شود
چکیده: آزمون جامع كارگزاران حج تمتع ۹۴ همزمان در همه مراكز استان‌ها جز استان‌هاي ايلام و كهگيلويه و بويراحمد برگزار شد. رييس اداره آموزش و مطالعات سازمان حج و زيارت درباره اين آزمون گفت: در اين آزمون هزار و ۶۱۳ نفر از كارگزاران حج تمتع ۹۴ شركت كرده اند كه هفته آينده نتيجه آن اعلام مي‌شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ،&z... ادامه »
23
آزمون جامع مدیران، معاونین و عوامل حج تمتع 94 استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: آزمون جامع مدیران و معاونین و عوامل تمتع 94 استان مرکزی همزمان با سایر استان های کشور روز جمعه بیست و دوم خردماه جاری برگزار شد   آزمون جامع باحضور 33 نفر از مدیران و معاونین و عوامل تمتع 94 استان و با  نظارت نماینده آموزش سازمان حج و زیارت و استان مرکزی ومسئول آموزش استان مرکزی در محل ساختمان مرکز آموزش حج و زیارت استان برگزار شد. مواد... ادامه »
21
آزمون جامع کارگزاران حج 94 روز جمعه هفته جاری در سراسر کشور برگزار می شود
چکیده: آزمون جامع کارگزاران حج تمتع سال 94 جمعه این هفته در سراسر کشور برگزار می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ آزمون جامع کارگزاران حج تمتع امسال ساعت 16 روز جمعه 22 خردادماه 94 در کلیه مراکز استان‌ها (بغیر از استان‌های ایلام و کهکیلویه و بویر احمد)برگزار می شود. بر اساس این گزارش به منظور رفاه حال شرکت کنندگان در این... ادامه »
20
دفاتر خدمات زیارتی از پرداخت مالیات معاف شدند
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد : با تصویب مجلس شورای اسلامی، دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور از پرداخت مالیات معاف شدند. مهندس «سعید اوحدی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در اینخصوص گفت: موضوع معافیت مالیاتی دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور بیش از 5 سال از سوی سازمان حج و زیارت دنبال می شد که خوشبختانه اخیراً با ... ادامه »
19
تشریح برنامه های ستاد اربعین/ رفع مشکل اسکان زائران در مرزها
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تشریح برنامه های ستاد اربعین از رفع مشکل اسکان زائران اربعین در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت؛ «سعید اوحدی»  به برگزاری جلسه ستاد اربعین اشاره کرد و گفت: در سال گذشته اولین جلسه ستاد اربعین چهاردهم محرم تشکیل شد اما امسال هفت ماه زودتر ستاد اربعین ... ادامه »
18
امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان حج و زیارت و دانشگاه پیام نور
چکیده: تفاهم نامه مشترک در زمینه های علمی-پژوهشی و ارائه خدمات متقابل میان سازمان حج و زیارت و دانشگاه پیام نور امضا شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان حج و زیارت و دانشگاه پیام نور  که هفته گذشته برگزار شد، دکتر سرلک رییس دانشگاه پیام نور ضمن اشاره به ویژگیهای این دانشگاه گفت: دانشگاه پیام ن... ادامه »
18
 همایش یک روزه مدیران، معاونین و عوامل حج تمتع 94 استان مرکزی برگزار شد
چکیده: همایش یک روزه مدیران، معاونین، عوامل کاروانها و مجموعه های تمتع 94  استان مرکزی روز یکشنبه مورخه هفدهم خرداد ماه جاری از ساعت 8:30 لغایت 18:30 در دو نوبت صبح و بعدازظهر برگزار شد. درنوبت صبح پس از تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی مسئول آموزش برنامه همایش یک روزه را اعلام نمود سپس جلسه آموزشی حراست و توجیه مدیران و عوامل توسط مسئول محتر... ادامه »
18
توصيه‌هاي پزشكي براي روزه‌داري در عتبات عاليات
چکیده: معاون عتبات عاليات مركز پزشكي حج و زيارت با اشاره به اينكه براي اولين بار سازمان حج و زيارت با ارائه بسته سفر ۱۴ روزه و ۲۳ روزه عتبات عاليات امكان گرفتن روزه براي زائران ايراني در شهرهاي مقدس عراق فراهم كرده است، به زائراني كه قصد گرفتن روزه در اين سفر را دارند توصيه‌هاي پزشكي ارائه كرد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان حج و زیارت ،‌ ع... ادامه »
16
اولین جلسه هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان مرکزی و مدیر حج و زیارت با حضور اعضای جدید برگزار شد.
چکیده: اولین جلسه هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان مرکزی با حضور اعضای جدید در محل دفتر مدیریت حج و زیارت استان امروز شنبه شانزدهم خرداد ماه برگزار شد. در این جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان ضمن تقدیر از زحمات قاسمی در طی سال های اخیر به عنوان مدیر عامل شرکت مرکزی استان و هیئت مدیره قبلی برای آنان از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون نمود. ... ادامه »
12
 جشن میلاد با سعادت حضرت امام مهدی (عج) برگزار شد.
چکیده: به مناسبت میلاد با سعادت حضرت صاحب الزمان مهدی موعود (عج) مراسم جشنی پس از اقامه نماز ظهر و عصر امروز سه شنبه دوازدهم خرداد ماه در محل نمازخانه حج و زیارت استان برگزار گردید در این مراسم حجت الاسلام شفیعی در فاصله بین دو نماز  در پاسخ به برخی شبهات موجود در مورد طول عمر آن حضرت به بیان آیات و روایتی پرداخت . در ادامه پس از اقامه نماز عصر زارعی... ادامه »
12
گزارش برنامه ریزی های سازمان حج و زیارت برای حج 94 / احتمال محاکمه دو مامور فاسد فرودگاه جده تا قبل از ماه رمضان
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در همایش مدیران و معاونان کاروان ها و مدیران مجموعه های حج تمتع  استان تهران گزارشی از برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص عملیات حج تمتع امسال ارائه کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، مهندس «سعید اوحدی» صبح دوشنبه 11 خردادماه در همایش مدیران و معاونان کاروان ها و مدیران مجموعه های حج تمتع&nb... ادامه »
11
بازرسین سازمان حج و زیارت از مدیریت حج و زیارت استان مرکزی بازدید کردند
چکیده: آقایان حجت الاسلام ایزدی و اسدالهی از بازرسین سازمان حج و زیارت روز یکشنبه دهم خرداد ماه جاری به استان مرکزی سفر نموده و با حضور در حج و زیارت استان مرکزی  پس از  گفتگو با مدیر حج و زیارت استان از ساختمان این مدیریت بازدید بعمل آورده و ضمن آشنایی با همکاران، گفتگو هایی نیز با آنان  داشتند . هیئت مذکور طی حضور در استانداری مرکزی با اس... ادامه »
11
مصاحبه عوامل مجموعه حج تمتع استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: مصاحبه عوامل مجموعه تمتع استان مرکزی روز دوشنبه یازدهم خرداد ماه جاری با موضوعات زبان عربی، بهداشت، احکام و شرح وظایف برگزار شد.در حج تمتع سالجاری مدیریت دو مجموعه الخزامی (مدینه منوره) و منازل الحیاة3 (مکه مکرمه) به مدیرانی از استان مرکزی واگذار شده است . افراد معرفی شده از سوی مدیران مجموعه پس از مصاحبه و شرکت در آزمون و گرفتن نتیجه قبولی جهت خد... ادامه »
10
افزایش ظرفیت تمتع با کاهش 15 درصدی اعزام عوامل اجرایی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با کاهش 15 درصدی اعزام نیروی انسانی اجرایی به حج تمتع ظرفیت اعزام زائران به سرزمین وحی افزایش یافته است. «سعید اوحدی» رئیس سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار رفاهی باشگاه خبرنگاران با اشاره به کاهش اعزام نیروی اجرایی به تمتع اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توانستیم 15 د... ادامه »
07
آغاز نام نویسی سفرهای عتبات ویژه ماه مبارک رمضان از فردا
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از نام نویسی بسته های سفر 14 و 23 شبه عتبات ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد. «محسن نظافتی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: همه ساله در نیمه اول ماه مبارک رمضان اعزام به عتبات به طور موقت قطع می شد و از نیمه دوم رمضان با شیب ملایمی اعزام ها را آغاز می کردیم، اما بدلیل 7 روزه ب... ادامه »
07
اخبار گوناگون حج تمتع 94
چکیده: تعداد حجاج به 5 میلیون نفر و تعداد عمره گزاران به 30 میلیون نفر افزایش می یابد وزير حج سعودي پيش بيني كرد: تعداد حجاج طي سال‌هاي آينده افزايش يابد و به طور مشخص در پنج سال آينده، تعداد حجاج به پنج ميليون نفر و تعداد عمره گزاران هم به حدود ۳۰ ميليون نفر خواهد رسيد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از البلاد، بندر بن محمد حجار گفت: وزارت ... ادامه »
06
آخرین مرحله آزمون قوانین و مقررات عراق
چکیده: ادامه »
06
زائران بالای 50 سال حج تمتع تحت معاینه دقیق پزشکی قرار می گیرند
چکیده: مدیر کل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت اعلام کرد: زائران بالای 50 سال از نظر پزشکی تحت معاینات و آزمایشات دقیق، قرار می گیرند. حسن سرخوش در این باره افزود: انجام معاینات دقیق از زائران یاد شده به دلایلی همچون بروز احتمالی برخی بیماری های بدون علایم خواهد بود.ضمن اینکه در زمان حاضر انجام معاینات پزشکی زائران حج تمتع امسال، آغاز شده است... ادامه »
06
کاروان های 14 تا 23 روزه سفر عتبات برای ماه مبارک رمضان
چکیده: مدیرکل امور عتبات سازمان حج و زیارت ، از ارائه بسته های 14 تا 23 شبه به زائران کربلای معلی در ماه رمضان و برای نخستین بار خبر داد. محسن نظافتی در این باره افزود: با توجه به درخواست های مردمی و هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی، زائران کربلای معلی می توانند امسال برای نخستین بار در ماه مبارک رمضان بجای هشت شب، در قالب بسته های 14 و 23 شبه به عتب... ادامه »
05
جلسه مجمع عمومی و انتخاب هیئت مدیره شرکت مرکزی کارگزاران استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: جلسه مجمع عمومی شرکت مرکزی کارگزاران استان مرکزی ساعت 10 صبح روز سوم خرداد ماه جاری در محل این شرکت برگزار شد. در این جلسه ابتدا دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی پیرامون انتخاب افراد مستعد در هیئت مدیره و همچنین تذکراتی در خصوص همکاری کارگزاران با شرکت مرکزی ارائه نمود . در ادامه دستور جلسه قرائت و گزارش هیئت مدیره و بازرس در خصوص عملکرد  س... ادامه »
02
دوره بازآموزی معاون ثابت هتل عمره شهرستان ساوه برگزار شد.
چکیده: دوره بازآموزی معاون ثابت عمره در روز جمعه مورخه 1/3/1394 در مدرسه غیرانتفاعی شهید غفاری شهرستان ساوه برگزارگردید. در این دوره تعداد 24 نفر فراگیر شرکت کردند که در نوبت صبح آقایان نمازی بحث خانه داری و هتلداری ، اقبال شرح وظایف و انبارداری و بعدازظهر شریفی فرمهای مربوط به هتل را مطرح کردند و در پایان از فراگیران آزمون به عمل آمد.
30
همه متقاضیان زیارت عتبات در ماه رمضان می توانند به سفر اعزام شوند/ کاهش قیمت سفر تا 15 درصد
چکیده: مدير كل عتبات سازمان حج زيارت از حذف برنامه پيش ثبت نام متقاضیان اعزام به عتبات عاليات در ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار داشت: در بازه زمانی ماه مبارک رمضان تمامي متقاضيان به عتبات اعزام مي‌شوند و قيمت‌ها نيز تا ۱۵ درصد در اين دوره كاهش خواهد يافت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «محسن نظافتي» از حذف برنامه پي... ادامه »
29
همایش آموزشی مسائل منطقه و مهدویت برگزار شد.
چکیده: برگزاری همایش آموزشی با موضوع آشنایی با مسائل منطقه و مهدویت برای بالابردن سطح آگاهی و تقویت بنیه علمی کارگزاران در سطوح مختلف از ساعت 15:30 لغایت 18:30مورخه 28/2/1394 در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار گردید.در این همایش که تعداد قابل توجهی از کارگزاران ،مدیران و عوامل حج ،عمره و عتبات عالیات حضور داشتند، پس از قرائت آیانی از قرآن مجید و پخش سرو... ادامه »
29
شعار حج 94 ؛ «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي»
چکیده: با تصويب شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، «حج؛معنويت، بصيرت و همدلي اسلامي» به عنوان شعار حج تمتع سال ۱۳۹۴ انتخاب شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به نقل از سایت حج، جلسه شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت، صبح امروز دوشنبه ۲۸ ارديبهشت ماه به رياس... ادامه »
22
تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع تا تاریخ 25 اردیبهشت خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، "سعید اوحدی" از تمدید مهلت پرداخت قسط دوم حج تمتع 94 خبر داد.  وی گفت: متقاضیان اعزام به حج تمتع سال 94 که قسط اول هزینه سفر خود را در بهمن ماه سال گذشته پرداخت کرده اند طبق اعلام قبلی این سازمان می بایست ا... ادامه »
20
اطلاعیه مهم مرکز آموزش کارگزاران (شماره2)
چکیده: اطلاعیه مهم مرکز آموزش کارگزاران آخرین مرحله آزمون قوانین و مقررات عراق ویژه مدیران عتبات برای کسانی که نمره حدنصاب(60%) را کسب ننموده اند و کسانی که موفق به شرکت در آزمون نشده اند در تاریخ 5/3/1394 ساعت 11:00 و از طریق سامانه haj.ww2.ir  برگزار می گردد. شماره دانشجویی: کدملی رمز عبور : شماره شناسنامه
16
جلسه هماهنگی مدیران کاروان های تمتع استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: جلسه هماهنگی مدیران کاروان های تمتع استان مرکزی روز سه شنبه پانزدهم اردیبهشت ماه جاری در محل دفتر مدیریت حج و زیارت با حضور مدیران کاروان ها، مدیر حج و زیارت و مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری برگزار شد. مسئول دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در این جلسه تاکید کرد که توجیه زائرین در حج امسال با توجه به شرایط منطقه و عربستان از اهمیت بسیا... ادامه »
15
گردهمائی آموزشی زائرین عتبات عالیات شهرستان اراک برگزار شد.
چکیده:   گردهمایی  آموزشی زائران عتبات عالیات در روز دوشنبه مورخه چهاردهم اردیبهشت ماه در سالن آمفی تئاتر حج و زیارت استان برگزار شد این گرد همائی آموزشی جهت کاروان های  عتبات عالیات که از تاریخ هفدهم لغایت بیست و هفتم اردیبهشت ماه جاری از شهر اراک اعزام خواهند شد برگزار گردید. در این گردهمائی حجت الاسلام طباطبایی مطالبی پیرامون اهمیت زیا... ادامه »
14
همایش آموزشی زائرین عتبات عالیات شهرستان خمین برگزار شد.
چکیده: همایش آموزرشی زائرین عتبات عالیات در شهرستان خمین روز یکشنبه سیزدهم اردیبهشت ماه جاری در مسجد امام رضا(ع) شهر خمین برگزار گردید. همایش فوق جهت کاروان های اعزامی از تاریخ پانزدهم لغایت سی و یکم اردیبهشت ماه جاری برگزار شده است. در این جلسه حجت الاسلام دربنایی از  روحانیون کاروان های عتبات عالیات پیرامون اهمیت و ثواب زیارت امام حسین(ع) مطالبی... ادامه »
14
جشن میلاد با سعادت حضرت امام علی (ع) برگزار شد.
چکیده: جشن میلاد حضرت امیرالمومنین علی (ع) بعد از نماز جماعت ظهر و عصر در محل نمازخانه حج و زیارت استان با حضور همکاران و کارگزاران حج و زیارت برگزار شد. در ابتدای مراسم قاسمی از مداحان کاروان های عتبات عالیات استان در مدح امام علی علیه السلام به مدیحه سرایی پرداخت . در ادامه حجت الاسلام امیری پیرامون شخصیت و مقام و مرتبه و فضایل امیرالمومنین علیه السلا... ادامه »
13
اولین جلسه بسیجیان حج وزیارت استان مرکزی در سال 1394 برگزار شد
چکیده: در تاریخ دوم اردیبهشت ماه جاری جلسه پایگاه بسیج بین الملل امام موسی کاظم علیه السلام حج و زیارت استان مرکزی با حضور مدیر ، پرسنل و جمعی از کارگزاران بسیجی حج وزیارت استان مرکزی در خجسته سالروز میلاد مولی متقیان امیر المومنین (ع) در محل پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم (ع) تشکیل شد. جلسه با قرائت زیارت امین الله توسط برادر بسیجی عبدالحسین ... ادامه »
13
اطلاعیه مهم مرکز آموزش کارگزاران
چکیده: اطلاعیه مهم آزمون قوانین و مقررات عراق ویژه مدیران راهنمای عتبات در سه مرحله در تاریخ های 25/1/94 ، 7/2/94 و 12/2/94  به صورت  از راه دور برگزار شد و مجموعا 305 نفر دراین آزمون شرکت کردند و نتایج نیز در پایان آزمون اعلام شد. به اطلاع می رساند کلیه افرادی که نمره کمتر از 60%  کسب نموده اند و کسانی که فرصت شرکت در آزمونهای قبلی را ند... ادامه »
07
زوج‌های جوانی که برای عمره ثبت‌نام کرده بودند می‌توانند خارج از نوبت به عتبات عالیات مشرف شوند.
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت بر اساس آخرین مصوبه این سازمان اعلام کرد زوج‌های جوانی که برای عمره مفرده ثبت نام کرده بودند و قرار بود مراسم ازدواجشان هم در آنجا برگزار شود با توجه به تعلیق سفر عمره موفق به تشرف نشدند می‌توانند به دفتر حج و زیارت استان خود مراجعه و در در قالب کاروانهای هوایی و زمینی و خارج از نوبت به عتبات عالیات مشرف شوند.
07
پرداخت قسط دوم تمتع از هفتم اردیبهشت ماه
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از پرداخت قسط دوم تمتع از هفتم تا بیستم اردیبهشت‌ماه خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» از پرداخت قسط دوم حج تمتع توسط متقاضیانی که قسط اول را پرداخت کرده‌اند از هفتم اردیبهشت خبر داد و گفت: متقاضیان اعزام به حج تمتع 94 که قسط اول هزینه سفر خود را در بهمن ماه سال گذشته پرداخت کرده اند از روز... ادامه »
03
 جلسه انتقال تجربیات مدیران عتبات استان مرکزی برگزار شد
چکیده: جلسه انتقال تجربیات مدیران عتبات روز چهارشنبه دوم اردیبهشت ماه جاری در سالن همایش مرکز آموزش با تلاوت آیاتی از قرآن کریم برگزارشد. پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم دل پاک مدیر حج و زیارت استان در ابتدا حلول ماه مبارک رجب را تبریک عرض نموده و هدف از برگزاری این جلسه را هم اندیشی بین مدیرانی که به تازگی از سفر برگشته اند و مدیرانی که قرار است به زودی ... ادامه »
02
همایش آموزشی زائرین عتبات عالیات اراک برگزار شد.
چکیده: همایش زائران عتبات عالیات  روزسه شنبه اول اردیبهشت ماه جاری  در سالن امفی تئاتر حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد. در این همایش ابتدا شریفی مسئول آموزش حج و زیارت استان به بیان مطالبی درمورد مسائل سفردرکشورعراق پرداخت و پرسش های مطرح شده ازسوی زائران دراین زمینه را پاسخ داد در ادامه مسئول حراست حج و زیارت استان مطالبی را پیرامون ... ادامه »
31
زائرانی که پروازشان بدلیل تعلیق عمره لغو شده ، چگونه هزینه ما به التفاوت را دریافت کنند؟
چکیده: مشاور عالی رییس سازمان حج و زیارت با اعلام این که آخرین گروه از زائران ایرانی تا پنج روز آینده سرزمین وحی را ترک خواهند کرد ، درباره چگونگی دریافت هزینه مابه التفاوت زائرانی که سفر آنان بدلیل تعلیق اعزام های عمره لغو شده است، توضیح داد.«ناصر خدرنژاد» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: پس از دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی... ادامه »
31
اول شهریورماه ؛ اعزام نخستین گروه از حجاج/کاهش 5 درصدی در هزینه های حج 94
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت در همایش روحانیون کاروان های حج 94 گفت: علی رغم افزایش نرخ ارز و افزایش 120 تا 150 هزار تومانی بلیط هواپیما ، با تمهیدات اندیشیده شده، هزینه حج امسال 5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» روز جمعه 28 فروردین ماه در همایش روحانیون کاروان های حج 94 که در قم برگزار شد... ادامه »
26
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت: برخي رسانه‌ها حرمت مردم را به راحتي مي‌شكنند/ خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است
چکیده: سرپرست حجاج ايراني با ابراز تأسف از حادثه فرودگاه جده، از شيطنت برخي افراد، سايت‌ها و رسانه‌ها در تحريف اين جريان، گلايه كرد و با بيان اينكه خبر تجاوز به دو نوجوان ايراني دروغ است، گفت: برخي اشخاص، سايت‌ها و رسانه‌ها به راحتي حرمت مردم را مي‌شكنند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين سيدعلي قاضي عسكر نما... ادامه »
26
اولین جلسه مدیران کاروان های حج تمتع استان مرکزی در سالجاری برگزار شد.
چکیده: اولین جلسه مدیران کاروان های تمتع سالجاری روز سه شنبه بیست و پنجم ماه جاری در محل حج و زیارت استان مرکزی با حضور مدیر حج و زیارت استان مرکزی برگزارشد .در این جلسه مدیر حج و زیارت استان ضمن تاکید بر جوانگرایی در انتخاب عوامل کاروان ها در خصوص مسائل مسکن ، وضعیت ثبت نام زائرین در کاروان ها ، تعیین پزشک ، عوامل و روحانیون مطالبی را مطرح نمود.در ادامه... ادامه »
24
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در مورد تعلیق اعزام زائرین عمره گزار
چکیده: به اطلاع عموم هموطنان عزیز میرساند: نظر به اینکه حادثه تلخ و ناگوار فرودگاه جده موجی از نگرانی مردمی را در خصوص تأمین امنیت زائرین عزیز ایرانی توسط کشور عربستان سعودی فراهم نموده و احساسات پاک اقشار گوناگون جامعه را بشدت جریحه دار کرده است و از آنجا که علیرغم اعلام ابراز تنفر و انزجار مسئولان ارشد کشور عربستان از این جسارت و وعده محکومیت مجرمین ... ادامه »
23
چهارمین جلسه توجیهی و انتقال تجربه مدیران عمره استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: چهارمین جلسه آموزشی و توجیهی انتقال تجربیات مدیران عمره که از تاریخ بیست و چهارم  ماه جاری به سفر عمره مشرّف شوند روز شنبه مورخ بیست و دوم فروردین ماه با حضور مدیریت حج و زیارت استان، مسئول حراست، مسئول آموزش و چهل نفر از مدیران و معانین عمره در سالن جلسات مرکز آموزش سازمان حج و زیارت استان مرکزی برگزارشد. درابتدای جلسه مدیر حج و زیارت استان ... ادامه »
19
اطلاعیه سازمان حج و زیارت نسبت به حرمت شکنی دو مأمور عربستان سعودی
چکیده: متاسفانه طی روزهای اخیر برخی رسانه ها، مطبوعات و فضای مجازی اقدام به انتشار اخبار غیر مستند با عنوان «تجاوز به دو نوجوان زائر ایرانی» نموده اند که موجب تشویش افکار هموطنان عزیز گردیده است.سازمان حج و زیارت به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند:در هفته گذشته هنگام بازگشت یکی از کاروانهای اعزامی عمره در آخرین بخش ... ادامه »
18
همایش عتبات عالیات 17/1/94
چکیده: گزارش همایش عتبات عالیات مورخه  17/1/ 1394 مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات   در روز دوشنبه مورخه 17/1/1394  رأس ساعت17با  عرض خیر مقدم گویی وتلاوت آیاتی از قرآن کریم  توسط  جناب  حاج آقای زارعی شروع شد. بعد از آن  حجت الاسلام طباطبایی  مطالبی پیرامون اهمیت زیارت ( بُعد عرفانی سفر به عتبات ... ادامه »
17
صدور روادید عمره به حالت عادی برگشت
چکیده: با ملحق شدن کارکنان جدید به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران، صدور روادید زائران ایرانی برای عمره به حالت عادی برگشت و هم‌اکنون روزانه 3500 زائر ایرانی به عربستان اعزام می‌شوند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت «حسن سرخوش» مدیرکل برنامه‌ریزی، پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت با اعلام این مطلب گفت: خوشبختان... ادامه »
15
نحوه برگزاری آزمون قوانین و مقررات عراق (ویژه مدیران عتبات)
چکیده: اطلاعیه نحوه برگزاری آزمون قوانین و مقررات عراق (ویژه مدیران عتبات) به اطلاع کلیه مدیران محترم عتبات می رساند که شرایط شرکت در آزمون قوانین و مقررات عراق به شرح ذیل می باشد: آزمون در تاریخهای 25/1/94 ، 7/2/94 و 12/2/94 برگزار می گردد. مدیران می توانند در یکی از تاریخهای مذکور، در آزمون شرکت نمایند. ... ادامه »
01
آگهی دعوت از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی در خصوص تأمین اقلام تدارکاتی حج 94
چکیده: سازمان حج و زیارت طی آگهی که امروز منتشر کرد از تولیدکنندگان و تأمین کنندگان داخلی جهت تأمین اقلام تدارکاتی حج تمتع 94 دعوت به عمل آورد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت متن آگهی این سازمان که امروز در روزنامه نیز منتشر شده است، بدین شرح است: نظر به اینکه سازمان حج و زیارت در نظر دارد قسمتی از اقلام تدارکاتی مورد نیاز زائرین حج تمت... ادامه »
27
برگزاری آزمون قوانین و مقررات عراق
چکیده: به اطلاع کلیه مدیران عتبات می رساند که آزمون آشنایی با قوانین و مقررات عراق ذز تاریخ 94/1/25برگزار خواهد شد. منبع آزمون ، کتاب آشنایی با قوانین و مقررات عراق - نویسنده: یحیی معروف ( با نوشتن اسم کتاب از طریق گوگل قابل دسترسی می باشد). نحوه برگزاری آزمون در تاریخ 94/1/23اطلاع رسانی خواهد شد.
26
دلایل افزایش هزینه سفرهای نوروزی عتبات تشریح شد
چکیده: مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در دوره جدید سفرهای عتبات هزینه ها با ارز آزاد محاسبه شده است، گفت: در دوره اخیر هزینه سفر زائران بین 10 تا 12 درصد افزایش یافته است.«محسن نظافتی» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت در خصوص دوره جدید اعزام های عتبات گفت: اعزام های این دوره عتبات از 21 اسفندماه آغاز شده و تا 25 خر... ادامه »
24
اطلاعيه سازمان حج و زيارت درخصوص آخرين وضعیت اعزام عمره گزاران
چکیده: سازمان حج و زیارت درخصوص آخرین وضع اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی در ایام عید نوروز اطلاعیه ای صادر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، متن این اطلاعیه بدین شرح است: همانگونه که در اطلاعیه قبلی به آگاهی رسید، در چند هفته گذشته صدور روادید در سفارت و کنسولگری عربستان در شهرهای تهران و مشهد کمتر از میزان ... ادامه »
20
مراسم یادبود پدر گرامی حاج آقا دل پاک
چکیده: به مناسبت درگذشت پدر گرامی حاج آقا دل پاک، مدیریت محترم حج و زیارت استان مرکزی، عصر روز گذشته 19/12/93 مراسم یادبودی در مسجد امام خمینی(ره) برگزار گردید.
13
برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س)
چکیده: همزمان با شهادت مظلومانه دخت گرامی رسول خدا، حضرت فاطمه زهرا(س) و آغاز ایام فاطمیه، مراسمی با حضور پرسنل و برخی از کارگزاران زیارتی استان در محل نمازخانه حج و زیارت اراک برگزار گردید.
10
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از جابجایی پرواز 10 کاروان عمره گزاران ایرانی بدلیل اختلال در روند صدور ویزای عمره خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، «سعید اوحدی» عصر امروز در این باره افزود: بیش از 10 روز است که کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد صدور ویزای عمره گزاران ایرانی را تا میزان 50 درصد کاهش داده اند که بدلیل پ... ادامه »
09
اطلاعیه مهم سازمان حج و زیارت پیرامون تغییرات احتمالی در برنامه اعزام عمره گزاران ناشی از اختلال در روند صدور ویزای عمره
چکیده: سازمان حج و زیارت پیرو اختلال در روند صدور ویزای عمره گزاران طی اطلاعیه ای  از احتمال تغییر در برنامه اعزام های عمره خبر داد. متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت بدین شرح است: همانگونه که قبلاً هم به اطلاع مردم شریف و متقاضیان عزیز سفر عمره رسید، اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از هفته اول ماه صفر آغاز شد و تاکنون بیش از 280هزار ن... ادامه »
05
اعلام آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت آخرین وضعیت صدور ویزای عمره گزاران ایرانی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «سعید اوحدی» در خصوص روند اعزام های عمره گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته امسال برای نخستین بار عمره گزاران ایرانی از دهه اول ماه صفر عازم سرزمین وحی شدند و تاکنون در مرحله اول اعزام های عمره حدود 280 ه... ادامه »
03
اعلام نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام های عتبات نوروزی
چکیده: نتایج قرعه کشی پیش ثبت نام های نوروزی عتبات اعلام شد. سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: شرکت کنندگان پیش ثبت نام های این دوره عتبات که از روز 18 تا 27 بهمن ماه برای اعزام به عتبات اقدام کرده‌اند، می توانند با مراجعه به سامانه atabat.haj.ir از نتایج قرعه کشی مطلع  و بر اساس اولویت های مربوطه نسبت به قطعی نمودن ثبت نام در زمان تعی... ادامه »
30
مشکل کاهش صدور روادید عمره در روزهای اخیر
چکیده: معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت از کاهش صدور روادید عمره در روزهای اخیر خبر داد . مهندس سعید اوحدی عنوان کرد : دوره اول ثبت نام عمره که از 16 آذرماه شروع و تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت ، در دور اول 330 هزار زائر برای تشرف ثبت نام کرده اند که تا کنون حدود 240 هزار زائر به سفر عمره مشرف شده اند و دور دوم اعزام ها هم از 21 اسفند ماه آغاز و ت... ادامه »
26
همایش زائرین عتبات عالیات
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز چهارشنبه مورخه 25/11/1393  رأس ساعت 15:30 با عرض خیر مقدم گویی و قرائت آیاتی از قرآن کریم  توسط  حاج آقای زارعی شروع شد. بعد از آن  حجت الاسلام خادمی مطالبی پیرامون اهمیت زیارت ( بُعد عرفانی سفر به عتبات و ادب وارد شدن به حرم و ثواب زیارت  ائمه معصومین (ع) بیان فرمودند و  ... ادامه »
26
تفاهم نامه حج و زیارت و تامین اجتماعی
چکیده: پیرو تفاهم نامه بین  سازمان حج و زیارت کل کشور و سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اعزام زائر به عتبات عالیات در مورخه26/11/93 جلسه ای با حضور جناب آقای طهماسبی و چوبندیان  مسئول روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی و آقایان دل پاک مدیر حج و زیارت استان و پویان فر مسئول مالی در دفتر مدیریت تشکیل و مقرر شد پس از ارسال لیستهای 37 نفره از سوی سازمان ... ادامه »
20
سومین جلسه توجیهی مدیران و معاونین عمره استان مرکزی برگزار شد
چکیده: سومین جلسه توجیهی مدیران و عوامل عمره استان مرکزی  روز یکشنبه نوزدهم بهمن ماه جاری با حضور  عوامل و مدیران عمره استان مرکزی برگزار گردید  این جلسات به منظور انتقال تجربیات و مرور دستورالعمل های عمره به صورت دوره ای برگزار می گردد. ابتدای این جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک ایام الله دهه فجر در بیاناتی به ... ادامه »
19
همایش آموزشی زائرین عتبات عالیات اراک برگزار شد
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران عتبات عالیات شهرستان اراک  عصر روز شنبه هجدهم بهمن ماه جاری در سالن آمفی تئاتر دفتر حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد. در این گردهمائی که به منظور آشنایی زائرین عتبات عالیات با مسائل معنوی و اجرایی سفر عتبات عالیات برگزار می شود ، حجت الاسلام خادمی سخنانی چند در مورد آداب سفر و برکات زیارت  امام حسین(ع) و سایر ... ادامه »
15
ليست كاروانهاي مرحله دوم عمره (استان مركزي)
چکیده: ليست كاروانهاي مرحله دوم عمره (استان مركزي) ردیف ظرفیت تاریخ پرواز هزینه سفر گروه قیمتی شرکت هواپیمایی مقصد شهر 1 121 1393/12/22 20082000 ... ادامه »
15
اطلاعیه حج و زیارت استان مرکزی درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله دوم عمره‌مفرده
چکیده: بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اولویت تشرف در گروه‌های مرحله دوم عمره سال 1436 هجری قمری(پروازهای حدفاصل 93/12/21 تا 94/3/26) جهت اولویت های تا 350 استان مرکزی از ساعت 9 صبح  پنجشنبه 93/11/16 آغاز می شود. الف)مشمولین ثبت‌نام: آن&zwn... ادامه »
13
اولویت های جدید حج تمتع اعلام می شود
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به پایان مهلت نام نویسی از زایران حج تمتع سال 94 از اعلام اولویت های جدید نام نویسی در برخی استان های کشور خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت 'سعید اوحدی' در این باره افزود: مهلت نام نویسی در کاروان های حج سال 94 روز گذشته پایان یافت و حدود 91 درصد ظرفیت کاروان های حج تکمیل شد و با توجه به خالی ب... ادامه »
13
اطلاعیه پیش ثبت نام دوره جدید اعزام های عتبات عالیات
چکیده: متقاضيان محترم تشرف به عتبات عاليات که مایل به اعزام از تاریخ93/12/21 لغایت  94/03/25 می باشند ، با رعایت موارد مشروحه ذیل وبا تكميل فرم مربوطه در سايت پیش ثبت نام (http://atabat.haj.ir)می توانند براي خود وهمراهانشان پيش ثبت‌نام نمايند. شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز شنبه 93/11/18 لغایت ساعت 16روز شنبه93/11/25خواهد بود.نتایج قرعه کشی... ادامه »
07
دومین جلسه هم اندیشی و تبادل اطلاعات مدیران راهنمای عتبات عالیات استان مرکزی برگزار شد .
چکیده: دومین جلسه هم اندیشی و تبادل اطلاعات مدیران راهنمای عتبات عالیات استان مرکزی روز سه شنبه هفتم بهمن ماه جاری با حضور مدیران راهنمای اعزامی از تاریخ 93/11/11 لغایت 93/11/30 ،مدیر حج و زیارت استان و مدیرعامل شرکت مرکزی کارگزاران در محل سالن جلسات مرکز آموزش حج و زیارت برگزار شد . این جلسات با هدف انتقال تجربیات و مرور جدید ترین بخشنامه های مربوط به س... ادامه »
07
16 بهمن ماه ؛ آغاز نام نویسی کاروان های مرحله دوم عمره
چکیده: مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت گفت: نام نویسی در کاروان های مرحله دوم اعزام های عمره مفرده از 16 بهمن ماه امسال آغاز می شود.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت «حسن سرخوش» افزود: آن دسته از متقاضیان که اولویت آنها در مرحله دوم اعلام می شود، فقط پنج روز فرصت دارند تا جهت نام نویسی در کاروان ها اقدام کنند.وی با بیان ای... ادامه »
07
سرماخوردگی و بیماری های تنفسی شایع ترین علت مراجعه عمره گزاران به مراکز درمانی
چکیده: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت به عمره گزاران توصیه کرد: زائران داروهای خاص خود را در سفر همراه داشته باشند و از همراه داشتن داروهای ممنوع حتی در صورت داشتن نسخه از پزشک معالج جداً خودداری نمایند. 'سید علی مرعشی' رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در گفت و گو با خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت به مکه مکرمه در خصوص ارائه خدمات پزشکی به زا... ادامه »
05
جلسه هماهنگی مدیران کاروان های تمتع 1394 استان مرکزی برگزار شد
چکیده: جلسه هماهنگی مدیران کاروان های حج تمتع استان مرکزی در روز شنبه چهارم بهمن ماه جاری با حضور مدیران کاروان و مدیر حج و زیارت استان در محل دفتر مدیریت حج و زیارت برگزارشد. در این جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان ضمن عرض تبریک به خاطر توفیق خدمتگزاری به زائرین بیت الله الحرام آماری از تعداد کاروان های اختصاص یافته به استان ارائه داد. وی اظهار داشت که... ادامه »
01
لیست کاروان های حج تمتع سال 94 استان مرکزی
چکیده:  نام و نام خانوادگی  شماره کاروان  گروه قیمتی مکه گروه قیمتی مدینه  مدینه  هزینه تشرف  آدرس تلفن  ... ادامه »
01
اطلاعيه حج و زيارت استان مرکزی درباره پذيرش دارندگان اولويت تشرف به حج تمتع سال1394
چکیده: باعنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1394 دركاروان‌هاي منتخب استان مرکزی فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند: الف - مشمولین تشرف: کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی... ادامه »
30
برگزاری همایش آموزشی ویژه زائرین عتبات عالیات شهرستان اراک
چکیده: مراسم گردهمایی آموزشی زائران عتبات عالیات در بعد از ظهر روز دوشنبه بیست و نهم ذیماه جاری در سالن آمفی تئاتر حج و زیارت استان مرکزی برگزار شد.در ابتدای جلسه حجت الاسلام خادمی سخنانی چند در مورد آداب سفر و برکات زیارت بیان نمود و در ادامه مراسم برنامه مداحی توسط عبدی از مداحان کاروان های استان به اجرا درآمد سپس دل پاک مدیر حج و زیارت استان ب... ادامه »
27
اطلاعیه تکمیلی سازمان حج و زیارت در خصوص پذیرش واجدین شرایط تشرف به حج تمتع 1394 در کاروانها
چکیده: باعنايت به لطف خداوند متعال و این‌که براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده امکان پذيرش متقاضيان داراي اولويت تشرف در حج تمتع سال 1394 دركاروان‌هاي منتخب فراهم گرديده است؛ لذا از افراد واجد شرايط تقاضا می‌شود با مطالعه دقیق مطالب ذیل اقدام لازم معمول دارند: الف - مشمولین تشرف:کلیه دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری علی‌الحساب حج تمتع که تا تاریخ 1384/12/15 در یک... ادامه »
27
اختصاص یک کاروان عمره به استان مرکزی
چکیده: به اطلاع هم استانی های گرامی می رساند با توجه به اختصاص یک کاروان جدید عمره به ظرفیت 125نفر به استان، دارندگان سند های ثبت نامی عمره تا اولویت 500 می توانند با مراجعه به سامانه فاخر (www.fakher.haj.ir)نسبت به انتخاب کاروان اقدام نمایند. لازم به ذکر است این  گروه با قیمت 19174000 ریال و پرواز جده بوده که در تاریخ پنجم اسفند ماه سالجاری به سر... ادامه »
27
دومین همایش عمره گزاران شهرستان اراک برگزار شد
چکیده: دومین همایش عمره مفرده استان مرکزی روز جمعه بیست و ششم دیماه جاری در سالن ورزشی امام خمینی (ره) با حضور حدود سه هزار و پانصد نفر از زائرین شهرستان اراک برگزار شد این همایش که با حضور 27 کاروان از شهرستان اراک برگزار شد در ابتدا دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی  آماری از تعداد کاروان های مرحله اول عمره جاری ارائه داد و در ادامه مباحثی در خص... ادامه »
21
پیش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال 1394
چکیده: یش اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص اعلام واجدین شرایط اعزام به حج تمتع سال 1394 منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت ، متن این اطلاعیه بدین شرح است: کلیه دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع که تا تاریخ 1384/12/15 برای اعزام به حج سپرده‌گذاری کرده اند، می‌توانند بر اساس استان محل سکونت خود از روزهای سوم، چهارم و پ... ادامه »
16
جلسه هم اندیشی و تبادل اطلاعات مدیران راهنمای عتبات عالیات برگزار شد .
چکیده: این جلسه روز سه شنبه شانزدهم دیماه با حضور مدیران راهنمای اعزامی از تاریخ 20/10/93 لغایت 10/11/93 مدیر حج و زیارت استان و مدیرعامل شرکت مرکزی کارگزاران در محل سالن جلسات مرکز آموزش حج و زیارت برگزار شد . در ابتدای جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان به تشریح جدید ترین دستورالعمل ها در زمینه سفرهای عتبات عالیات پرداخت و از مدیران خواست تا به نحو احسن... ادامه »
16
گردهمایی آموزشی ویژه زائرین عتبات شهرستان اراک برگزار شد
چکیده: مراسم گردهمایی زائران عتبات عالیات در روز چهارشنبه مورخه 14/10/1393 رأس ساعت 15:30 با عرض خیر مقدم گویی و قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط جناب حاج آقای زارعی شروع شد. بعد از آن حجت الاسلام خادمی سخنانی چند در مورد آداب سفر و برکات زیارت بیان فرمودند و پس از ایشان جناب آقای زارعی به مدیحه خوانی پرداختند سپس مدیریت محترم سازمان حج و زیار... ادامه »
14
برگزاری جشن به مناسبت آغاز هفته وحدت
چکیده: به مناسب میلاد پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد (ص) و فرزند بزرگوارش حضرت امام صادق  (ع) و اغاز هفته وحد مراسم جشنی با حضور پرسنل و برخی از کارگزاران حج و زیارت استان همزمان با نماز ظهر و عصر برگزار گردید . در این مراسم حجت الاسلام شفیعی و علیرضا عبدی به سخنرانی و مداحی پرداختند.
14
هفته وحدت گرامی باد
چکیده: وحدت و یكپارچگى مسلمانان و لزوم اتحاد و اتفاق كلمه میان ایشان بلكه ضرورت توحید كلمه بر محور كلمه توحید براى همه موحدان و خداپرستان روى زمین، از تعالیم و آموزشهاى اساسى آیین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنى است. و بر همین اساس، قرآن كریم یكى از عمده ‏ترین و سازنده ‏ترین اهداف رسالت رسول اكرم صلى الله علیه و آله را تالیف قلوب و ایجاد انس و تفاهم... ادامه »
14
برگزاری جلسه آموزش منطقه 7 کشوری در ایلام
چکیده: جلسه آموزش منطقه 7 کشوری در مورخه 11 و 12 دی ماه 1393 با میزبانی استان ایلام و حضور رئیس دفتر بهسازی و فناوری و رئیس آموزش سازمان حج و زیارت و مدیران و مسئوولین آموزش استانهای همدان، کردستان، لرستان ، کرمانشاه و مرکزی در هتل زاگرس با میزبانی استان ایلام برگزار گردید از استان مرکزی مدیر سازمان حج و زیارت جناب آقای دل پاک و مسئوول آموزش و مسئوول مالی... ادامه »
14
دومین نشست مشترک مدیران و معاونین کاروان های عمره استان مرکزی برگزار شد
چکیده: این نشست ها با هدف انتقال تجربیات و مرور بخشنامه های اجرایی سازمان حج و زیارت بر گزار می شود. در این جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان با تاکید بر اجرای دقیق وظایف محوله به مدیران کاروان ها  از آنان خواست که پس از بازگشت تجربیات خود را به صورت گزارش در اختیار حج و زیارت استان قرار دهند . وی  با اشاره به اینکه عملکرد مدیران ارزیابی بعمل... ادامه »
13
17 ربیع الاول؛ مشمولان حج تمتع سال آینده فرخوان می شوند
چکیده: رییس سازمان حج و زیارت از فراخوان مشمولان حج تمتع سال آینده از 19 دی ماه جاری ( 17 ربیع الاول ) خبر داد.'سعید اوحدی' روز سه شنبه در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت اظهار داشت: 17 ربیع الاول در تقویم کاری سازمان حج و زیارت زمان فراخوان مشمولان اعزام به حج تمتع سال 94 در نظر گرفته شده و در تاریخ یاد شده، مشمولان حج آتی طی اطلاعیه ای... ادامه »
08
تقدیر وزیر کشور از سازمان حج و زیارت برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی(ع)
چکیده: وزیر کشور از سازمان حج و زیارت و مهندس سعید اوحدی، رئیس این سازمان برای تلاش در جهت ساماندهی زائران ایرانی برای حضور درهمایش عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی و تشکیل قرارگاه های اربعین در سه مرز کشور شامل شلمچه، چزابه و مهران و همچنین ایجاد قرارگاه کربلا در ایام اربعین تشکر و قدردانی کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در نامه تق... ادامه »
08
اعلام زمان ثبت نام در کاروانهای مرحله دوم عمره / اعزام بیش از 68 هزار عمره‌گزار ایرانی به سرزمین وحی
چکیده: مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی برای ثبت نام زائران در کاروان های مرحله دوم عمره خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 68 هزار زائر ایرانی به عمره اعزام شده اند و بیش از 91 فقره ویزای عمره برای زائران ایرانی در کنسولگری های عربستان در تهران و مشهد صادر شده است. ‘حسن سرخوش’ پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در گفتگو ب... ادامه »
08
بیانیه کارگزاران ، پرسنل و مدیریت حج وزیارت استان مرکزی در سالروز حماسه عاشورایی 9 دی
چکیده: درود بیکران بر روح بلند احیاء کننده اسلام راستین در عصر حاضر، همان بزرگ مردی که با هدایت و نگاه ژرف خود جوهرة دشمن شناسی را در نهاد جامعه اسلامی بنیان نهاد و ملت فداکار ایران اسلامی را به این سلاح کارآمد مجهز کرد، سلام بر جانشین به حق و شایسته او که همواره از کیان اسلامیت، جمهوریت و استقلال این کهن مرز پاسداری می نماید. یوم‌الله 9 دی، مظهر بص... ادامه »
07
قرعه کشی سهمیه زوج های جوان در عمره 93-94 انجام شد.
چکیده: قرعه کشی زوج های جوان که در سامانه زیارت ثبت نام نموده بودند در مورخه 6/10/93 انجام پذیرفت و از تعداد 194 زوج متقاضی فاقد سند ودیعه گزاری عمره بودند تعداد 75 زوج در قرعه کشی برنده شدند که از طریق سامانه مذکور به اطلاع ایشان خواهد رسید . لازم به ذکر است سهمیه به زوج هایی تعلق می گیرد که حداقل یکی از ایشان ساکن استان مرکزی باشد و متقاضیان باید تا پا... ادامه »
06
آغاز ثبت نام سفرهای نوروزی عتبات از بهمن ماه
چکیده: مدير كل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت از آغاز پيش ثبت نام‌هاي اعزام زائران ايراني به عتبات عاليات در ايام نوروزي از بهمن ماه خبر داد و اظهار كرد: ظرفيت اعزام در اين ايام نيز به زودي مشخص و در بهمن ماه اعلام خواهد شد تا زائران عزيز بتوانند در اين فرصت جهت نام نويسي اقدامات لازم را انجام دهند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت 'محسن نظافت... ادامه »
03
گزارش فعالیت گروه اعزامی استان مرکزی به آشپزخانه ابوتراب کربلا
چکیده: گروه اعزامی از استان مرکزی جهت خدمت به زائرین عتبات عالیات با مدیریت ایرج حسنی از تاریخ 6/8/93 لغایت 12/9/93 در آشپزخانه ابوتراب کربلا مشغول به فعالیت بودند و مورد بازدید مهندس اوحدی ریاست سازمان حج و زیارت نیز قرار گرفتند.این گروه شانزده نفره در هر وعده ناهار و شام در مجموع 328 باص غذا تهیه و در اختیار هتل ها قرار می دادند و در ادامه مختصری از وضع... ادامه »
01
اختصاص سه کاروان جدید عمره به استان مرکزی
چکیده: به اطلاع هم استانی های گرامی می رساند با توجه به اختصاص سه کاروان جدید عمره هر کدام به ظرفیت 143 نفر به استان، دارندگان سند های ثبت نامی عمره تا اولویت 500 می توانند با مراجعه به سامانه فاخر (www.fakher.haj.ir)نسبت به انتخاب کاروان اقدام نمایند. لازم به ذکر است این سه گروه با قیمت 26424000ریال و پرواز مدینه  بوده و در تاریخ های هفدهم و بیست و... ادامه »
29
مراسم سخنرانی و مداحی به مناسب 28 صفر
چکیده: به مناسبت فرارسیدن رحلت جانسوز پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) ظهر امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر مراسمی با حضور خطیب عالیقدر جناب حجت الاسلام والمسلمین عبدالهی ، کارکنان و جمعی از کارگزاران زیارتی استان در محل حج و زیارت استان برگزار گردید.
23
 جلسه هماهنگی جهت اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری آموزشی و فرهنگی میان سازمان حج و زیارت و آموزش و پرورش برگزار شد.
چکیده: صبح امروز یکشنبه بیست و سوم آذرماه جاری  جلسه هماهنگی اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری آموزشی و فرهنگی میان سازمان حج و زیارت و آموزش و پرورش در محل حج و زیارت استان برگزار شد. این تفاهم نامه با عنایت به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و تاکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)مبنی بر بسیج همگانی برای مبارزه با بیسوادی در گر... ادامه »
20
جلسه مدیران کاروانهای عمره اعزامی آذرماه
چکیده: این جلسه که با موضوع آشنایی مدیران کاروانهای عمره با دستورالعملها و همچنین تبادل نظر بین مدیران کاروانها برگزار گردید، ویژگیهای خاص اعزام های آذرماه توسط مدیریت حج و زیارت استان تشریح شد. ایشان ضمن اشاره به جدیدالاحداث بودن برخی هتلها و همچنین بلااستفاده بودن برخی از هتلها از ایام حج تاکنون، از مدیران درخواست نمودند تا زائرین را نسبت به وجود مشکلا... ادامه »
19
همایش عمره گزاران شهر اراک برگزار شد
چکیده: همایش عمره گزاران شهر اراک روز سه شنبه هجدهم آذرماه جاری با حضور 900 نفر از زائرین عمره گزار استان در محل مسجد الزهراء اراک برگزار شد . در این همایش ابتدا سرهنگ حسنی دبیر ستاد مبازه با مواد مخدر استان در سخنانی در خصوص مشکلات ایجاد شده به خاطر استعمال و حمل مواد مخدر  توسط برخی از زائرین اشاره و از سختگیری و نحوه برخورد با حاملین مواد مخدر و ... ادامه »
15
مراسم بدرقه زائرین اربعین حسینی
چکیده: مراسم بدرقه هیئت قمر بنی هاشم (ع) در مورخه 1393/9/15ساعت 7 صبح در مسجد آخوند اراک با قرائت زیارت عاشورا آغاز شد و بعد از آن آقای سجاد شریفی به مرثیه سرایی پرداختند سپس حاج محمد هادی طیبی به مرثیه سرایی و ذکر روضه و سینه زنی پرداختند و بعد ازمرثیه سرایی ایشان مدیریت محترم سازمان حج و زیارت استان مرکزی حاج آقای دل پاک مطالبی را در مورد سفر زیارتی عتب... ادامه »
12
آغاز صدور روادید عمره گزاران ایرانی
چکیده: معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز صدور روادید عمره گزاران ایرانی خبر داد.‘ناصر خدرنژاد’ در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت گفت: فرآیند صدور روادید عمره گزاران ایرانی از روز گذشته در کنسولگری های عربستان در ایران آغاز شده است.وی افزود: نخستین گروه از زائران ایرانی عمره ، پنج‌شنبه این هفته 13 آذرماه از فرودگاه بین... ادامه »
08
همایش عتبات عالیات
چکیده: مراسم  گردهمایی زائران و مدیران  عتبات عالیات در روزیکشنبه مورخه 2/9/1393  رأس ساعت 16  با  عرض خیر مقدم گویی و قرائت آیاتی از قرآن کریم  توسط  جناب آقای  اکبری شروع شد. بعد از آن  حجت الاسلام طباطبایی سخنانی چند در مورد آداب سفر   و برکات زیارت  بیان فرمودند و پس از ایشان  حاج علیرضا... ادامه »
06
افتتاح پایگاه بسیج بین الملل حضرت امام موسی کاظم(ع)
چکیده: همزمان با هفته بسیج، امروز پنجشنبه ششم آذرماه، پایگاه مقاومت بسیج بین الملل امام موسی کاظم(ع) واقع در حج و زیارت استان مرکزی افتتاح گردید. این مراسم با حضور مدیریت حج و زیارت استان مرکزی، نماینده محترم ولی فقیه در ناحیه بسیج اراک، مسئول بعثه مقام معظم رهبری در استان و جمع دیگری از اساتید و کارگزاران زیارتی استان برگزار گردید. در ابتدای این مراسم د... ادامه »
01
ليست و گروه قيمتي حركتهاي عمره مرحله اول استان مركزي
چکیده: ليست كاروانهاي عمره استان مركزي (مرحله اول) ردیف تاریخ پرواز ظرفیت اسمی مقصد قیمت مصوب گروه قیمتی 1 1393/09/18 168 مدينه 23674000 3د ... ادامه »
28
برگزاری جلسه توجیهی ثبت نام عمره مرحله اول 93-94 استان مرکزی
چکیده: جلسه توجیهی ثبت نام عمره مرحله اول استان مرکزی امروز چهار شنبه با حضور مدیران عامل دفاتر زیارتی و کابران رایانه در محل سالن آمفی تئاتر حج و زیارت برگزار شد. در این جلسه دل پاک ضمن ارائه آماری از تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه فاخر، در مورد شرایط و نحوه ثبت نام زائرین عمره مرحله اول توضیحاتی ارائه نمود.وی همچنین با اشاره به تعداد حرکت های اختصاص ی... ادامه »
27
فرآیند سامانه فاخر
چکیده:
26
همایش عتبات عالیات 93/8/25
چکیده: گزارش همایش عتبات عالیات مورخه  25 / 8/ 1393 مراسم  گردهمایی زائران و مدیران  عتبات عالیات در روزیکشنبه مورخه 25/8/1393  رأس ساعت 16  با  عرض خیر مقدم گویی و قرائت آیاتی از قرآن کریم  توسط  جناب آقای صادقی شروع شد. بعد از آن  حجت الاسلام طباطبایی سخنانی چند در مورد آداب سفر   و برکات زیارت &nb... ادامه »
24
برگزاری نشست مشترک مدیران عتبات عالیات با مدیر حج و زیارت استان مرکزی.
چکیده: نشست مشترک مدیران عتبات عالیات امروز شنبه بیست و چهارم آبانماه در محل ساختمان آموزش حج و زیارت استان با هدف بررسی نحوه ورود افراد آموزش دیده به چرخه خدمت به زائرین عتبات عالیات برگزار شد . در این جلسه دل پاک مدیر حج و زیارت استان ضمن استماع نظرات و پیشنهادات مدیران در خصوص اهداف و اهمیت موضوع، نکات مهمی را ابراز داشت. وی با بیان اینکه در ابتدای سا... ادامه »
24
اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام در کاروان های مرحله اول عمره 94-93
چکیده: اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص نحوه ثبت‌نام و تشرف در مرحله اول عمره‌مفرده 94-93 (1436 ه.ق) منتشر شد. متن اطلاعیه سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام در کاروان های مرحله اول عمره 94-93 بدین شرح است: بااستعانت از خداوند متعال و برابر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، پیرو اطلاعیه‌های قبلی، ثبت‌نام متقاضیان دارای اول... ادامه »
22
جزئیات نام نویسی از متقاضیان زیارت اربعین اعلام شد
چکیده: سازمان حج و زیارت : نام نویسی از متقاضیان حضور در همایش پیاده روی اربعین از ساعت 14 روز سه شنبه بیستم آبان ماه در دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور آغاز شده است. روابط عمومی  سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشتاقان اعزام به عتبات در ایام اربعین از ساعت 14 روز سه‌شنبه 20 آبان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی سراسر ک... ادامه »
21
مراسم قرعه کشی عمره دانشجویی استان مرکزی برگزار شد.
چکیده: مراسم قرعه كشي عمره دانشگاهيان سال ۹۴-۹۳ راس ساعت 12:30 هجدهم آبان ماه با حضور دل پاک مدیر حج و زیارت استان مرکزی ،حجت الاسلام ایمانی مقدم ‌ رئیس شورای عمره و عتبات دانشگاهیان استان ، معاونین فرهنگی و برخی از روسای دانشگاه های استان و جمع كثيري از دانشجويان در سالن 8 شهریور دانشگاه اراک برگزار شد. در ابتدای مراسم حجت الاسلام ایمانی مقدم ر... ادامه »
21
جلسه هماهنگی مدیران ثابت هتل های عمره برگزار شد.
چکیده: جلسه هماهنگی امور هتل های عمره عمره وانتخاب مدیران راس ساعت 12:30 دقیقه روز سه شنبه بیستم آبان ماه با حضور مدیر حج و زیارت استان و متقاضیان مدیریت ثابت هتل در عمره آتی برگزار شد .در این جلسه دل پاک معیار های انتخاب مدیران را تجارب کاری ، میزان تحصیلات و ارزشیابی دوره های قبل عنوان نمود و گفت تعداد8 نفر از 18 متقاضی انتخاب شده اند و به جهت ارتقاء کی... ادامه »
20
ساماندهی زائرین انفرادی در ایام اربعین حسینی (ع) به سازمان حج و زیارت واگذار شد.
چکیده: طبق مصوبه شورای ساماندهی زائران اربعین حسینی،  سازمان حج و زیارت ساماندهی زائران انفرادی اربعین را عهده دار شده است ؛ لذا به همین منظور سامانه ای طراحی شده است که متقاضیان می توانند با مراجعه به دفاتر کارگزاری سراسر کشور جهت ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند . بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زی... ادامه »
08
اطلاعیه مهم ثبت نام عمره 94-93
چکیده: اطلاعیه سازمان حج وزیارت درخصوص مراجعه متقاضیان اعزام به عمره سال1393-94 (1436 ه .ق) جهت ثبت تقاضای تشرف سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که افراد دارای قبوض و کارت‌های ودیعه‌گذاری عمره بانک‌های ملی و ملت مربوط به ثبت‌نام عمومی سال‌های 1387 و 1390 و نیز قبوض قدیمی بانک ملی (که قبلاً اقدام به تبدیل قبوض به کار... ادامه »
04
نام نویسی جدید عتبات عالیات
چکیده: با عنایت به برنامه ریزی انجام شده جهت ثبت نام گروههای اعزامی عتبات عالیات (از تاریخ11/09/93 لغایت 20/12/93) به اطلاع می رساند: 1-   در این دوره متقاضیان تشرف قبل از ثبت نام در کاروانها در مهلت مقرر در سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات به آدرس  www.atabat.haj.ir   نام نویسی و کدرهگیری دریافت خواهند نمود. شروع پیش ثبت نام از ... ادامه »
30
نوزدهم دیماه آغاز نام نویسی در کاروان های حج تمتع/هجدهم آبان ماه آغاز نام نویسی در کاروان های عمره
چکیده: رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز عملیات ثبت نام حج تمتع سال آینده از هفدهم ربیع‌الاول مصادف با نوزدهم دیماه سالجاری خبر داد . زمان ثبت‌نام عمره نیز از هجدهم آبان آغاز می‌شود و عملیات اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از دهم آذرماه مصادف با هشتم صفر آغاز خواهد شد.وی ادامه داد: اعزام زمینی عتبات مجددا از ششم مهر از دو مرز چذابه و مهران از سر گر... ادامه »
30
اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی از نیمه اول آذرماه
چکیده: معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت از برنامه ریزی برای اعزام عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی خبر داد و گفت: سفرهای عمره مفرده از نیمه اول آذرماه آغاز خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، 'ناصر خدرنژاد' از انجام هماهنگي‌هاي لازم مبني بر تامين مسكن عمره گزاران خبر داد و گفت: اميدواريم طبق برنامه‌ زمان‌بن... ادامه »
30
بازگشت کاراون های تمتع استان مرکزی
چکیده: بازگشت کاروان های حج تمتع استان مرکزی از سرزمین وحی هجدهم مهر